7.07.2019 Niedziela

Data: 7.07.2019
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Stara Odra Beach Bar, ul. Zawalna

Czy wiecie, że... od wieków nad Odrą czuwał potężny bóg Viadrus? Huśtawka pod wiaduktem kolejowym kryje w sobie przerażającą historię? Na plażach nad Odrą wciąż można znaleźć pozostałości z czasów II wojny światowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie  w słuchowisku „Opowieści znad ODRY”, powstałym  podczas warsztatów „Łączy nas ODRA, a co ONA nam opowie?”.

Wraz grupą nastolatków z Karłowic i Kleczkowa usiedliśmy nad Odrą, by wysłuchać jej opowieści.  Jej nurt porwał nas gwałtownie i pozwolił na przeżycie niezwykłej przygody - i to niejednej! Wszystko spisaliśmy, żebyście i Wy poznali Odrę bliżej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych, tajemniczych i dziwnych rzeczy….

Jak miewa się nasza największa wrocławska rzeka, jak postrzega ludzi spędzających nad nią weekendowe przed- i popołudnia? Czy dobrze jej się z nami żyje? Po wiosenno-letnich warsztatach dowiedzmy się więcej o naszej Odrze! Karolina Krawiec wraz z mieszkańcami i mieszkankami Karłowic, Różanki oraz Kleczkowa stworzyła odrzańską bajkę i nagrała słuchowisko inspirowane historią i specyfiką rzeki. Premierowy odsłuch czeka nas już na początku lipca!

W plenerowych okolicznościach, tuż przy samej Odrze, spotkamy się by posłuchać mrocznej bajki opartej na zasłyszanych lokalnych legendach czy wyobrażeniach o rozmaitych historiach mogących mieć tutaj miejsce.

Widzimy się 7 lipca o 18:00 w "Stara Odra Beach Bar" przy ul. Zawalnej

Wstęp wolny!

Całości będziecie mogli i mogły posłuchać na stronie: www.laczynasodra.pl

Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.