9.11.2019 Sobota

listopad 9, 2019@6:00 pm – 8:00 pm
2019-11-09T18:00:00+01:00
2019-11-09T20:00:00+01:00

Przed nami pierwsza odsłona Muzycznej Jesieni na Księżu! 9 listopada w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Księże Małe” usłyszymy wrocławskiego wokalistę, Kuba Kutera. W koncercie weźmie też udział Marcin Mrówka, czyli połowa duetu Oxford Drama. Wstęp wolny.

Kuba Kutera to związany z Wrocławiem piosenkarz, którego twórczość jest dźwiękową mieszanką gitarowej alternatywy, organicznej elektroniki i ducha ludowizny. 3 października debiutował wypełnionym emocjami, solowym albumem „Tembr”. Na płycie znalazła się muzyka mówiąca o jednoczesnym odurzeniu miłością i strachem. Jedną z większych ideowych inspiracji był dla Kuby polski folklor – od baśni, przez etnografię i muzykę, książki Myśliwskiego aż do rozmów i wspomnień związanych z dziadkami, którzy muzykantami są do dziś. W połączeniu z intensywnym charakterem uczuć powstała płyta, którą nagrał i wyprodukował z pomocą przyjaciół. 9 listopada na scenie pojawi się też Marcin Mrówka – 1/2 duetu Oxford Drama. Koncert odbędzie się gmachu Spółdzielni Mieszkaniowej „Księże Małe”.

Kutera – „Plony”:

Muzyczna Jesień na Księżu

To organizowany we współpracy Mikrograntami projekt Matyldy Burszty i Michała Rypla, którzy chcą zaproponować mieszkańcom i mieszkankom osiedla działania, podobne do oferowanych w centrum miasta. Przyświeca im idea promocji lokalnej sceny autorskiej: jesienią na Księżu zagrają Kuba Kutera (alt-pop), Tom J (folk/indie) oraz Kamil Maciasowicz a.k.a. Motorboats (indie-pop).

Matylda z Michałem nie zapomnieli też o najmłodszych – w ramach projektu planują stworzyć „Żywą orkiestrę” podczas warsztatów animacji poklatkowej dla dzieci. Efekty pracy dzieciaków (zmontowany i udźwiękowiony film) zaprezentowane zostaną podczas grudniowego finału.

Harmonogram działań

9.11, 18:00 | Koncert Kuby Kutery (alt-pop) | SM Księże Małe, ul. Tarnogórska 1
16.11, 18:00 | Koncert Tom J (folk/indie) | Dawna Pralnia, ul. Krakowska 180
24.11, 10:00 | Warsztaty animacji poklatkowej „Żywa orkiestra” dla dzieci 5-13 lat. Zapisy ruszą wkrótce: jesienksieze@gmail.com | SM Księże Małe, ul. Tarnogórska 1
7.12, 18:00 | Koncert Kamila Maciasowicza a.k.a. Motorboats (indie-pop) i premiera udźwiękowionej animacji poklatkowej | Dawna Pralnia, ul. Krakowska 180

Więcej informacji: TUTAJ
Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.
Partnerzy: Dawna Pralnia Loft Design, Urban Sound

Tagi: