13.12.2018 Czwartek

Mikrogranty: Tropem gorzkiego cukru – wernisaż i wystawa prac

Data: 13.12.2018
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 (sala 56)

grudzień 13, 2018@5:00 pm – 7:00 pm
2018-12-13T17:00:00+01:00
2018-12-13T19:00:00+01:00

Dzięki projektowi „Tropem gorzkiego cukru – pocztówka z dawnej Kleciny” zaglądamy do rodzinnych albumów i szukamy zdjęć z dawnych lat świetności wioski Klettendorf!

A już 13 grudnia zapraszamy Was na podsumowanie kilku tygodni zbierania wspomnień i historii z Kleciny!

Podczas podsumowania warsztatów w lokalnej szkole oraz  spotkania w plenerze – mieszkańcy osiedla i okolic, będą mieli okazję poznać losy byłej Cukrowni Klecina, historię Pałacu w Parku Klecińskim oraz odnaleźć ślady dawnego kościoła ewangelickiego. Zapraszamy na wernisaż powstałych dzięki zebranym zdjęciom, rycinom i wspomnieniom  pocztówek oraz prac wykonanych przez uczestników w trakcie warsztatów z lokalnym artystą.

Spotykamy się 13.12,  o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 (sala 56), na „Wernisażu i wystawie prac uczestników oraz premierze pocztówek i  makiety osiedla”

Spotkanie przy domowych wypiekach będzie świetną okazją do zaprezentowania powstałych w trakcie warsztatów prac – rysunków, obrazów oraz glinianych rzeźb. Swoją premierę będzie miała gliniana makieta osiedla oraz „pocztówki z dawnej Kleciny” powstałe na bazie zgromadzonych od mieszkańców materiałów. Zapraszamy do udziału i podzielenia się również swoimi najnowszymi historiami, prezentując przy tym swoje materiały, zbiory fotograficzne oraz inne pamiątki.

Projekt realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty.