Login

Register

Login

Register

29.08.2020 Sobota

Mikrogranty: Uzdrowisko Leśnica – warsztaty „Uniform kuracjusza”

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 29.08.2020
Godzina: 11:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: CK Zamek, Plac Świętojański 1, Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
Sierpień 29, 2020@11:00 am – 1:00 pm
2020-08-29T11:00:00+02:00
2020-08-29T13:00:00+02:00

W sierpniu zaczynamy miejski turnus na Leśnica, Wrocław! Tego lata zażywamy leczniczych zabiegów dla ciała i umysłu nie w Izerach czy Karkonoszach, ale w samym Wrocławiu! 3-ką lub 10-ką suniemy do samej pętli tramwajowej i po kilkunastu krokach lądujemy w naszym leśnickim uzdrowisku, sobotnie południa spędzając na warsztatach w przyzamkowym parku!

29 sierpnia zapraszamy do strefy zabiegowej na warsztaty tworzenia zdobionych metoda sitodruku „uniformów” kuracjuszy i kuracjuszek!  Z Zuzą Tokarską, graficzką, która skrywa się pod pseudonimem „odpodszewki” ozdobimy basicowe ubrania, które zyskają letni, uzdrowiskowy motyw graficzny! Nauczymy się korzystać z techniki sitodruku i sprawdzimy jak działa na różnych tkaninach. 

Na warsztaty zabierzcie swoje wybrane części garderoby, które chcecie ozdobić nowym wzorem – najlepiej bawełniane, jednolite kolorystycznie (a jeszcze lepiej jasne i nieśliskie!) ALE będziemy też dla Was miały na miejscu koszulki, które możecie po zadrukowaniu zabrać ze sobą!

Warsztaty odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach!

29.08 | 11:00 – Uniform uzdrowiskowy – warsztaty zdobienia ubrań sitodrukiem, prowadząca: Zuzanna Tokarska | regulamin wydarzenia

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy na mailauzdrowiskolesnica@gmail.com

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia , nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

 

Pozostałe działania w ramach projektu:

W sierpniu i wrześniu będziemy sięgać po różne elementy życia leśnickich kuracjuszy. Przed nami warsztaty zdobienia kubków uzdrowiskowych, tworzenia specjalnych uniformów i pachnących szamponów w kostce z lokalnych ziółek. Program uzdrowiskowych wydarzeń uzupełnią historyczny, interaktywny spacer z przewodnikiem i międzypokoleniowa potańcówka na tarasach leśnickiego zamku!

Harmonogram:

5.09 | 16:00 – Spacer po uzdrowisku – interaktywny spacer historyczno-architektoniczny, prowadzący: Michał Kaczmarek

19.09 | 19:00 – “Koniec turnusu” – finałowy dancing międzypokoleniowy na tarasach Zamku na zakończenie letniego turnusu!

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach!

O innych wydarzeniach w ramach projektu poszukajcie informacji na: https://strefakultury.pl/news/zaczynamy-wakacje-z-uzdrowiskiem-lesnica/

Partnerem projektu jest CK Zamek we Wrocławiu

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty.

- Czytaj także

p:31335