6.12.2018 Czwartek

Mikrogranty: Tropem gorzkiego cukru – warsztaty rzeźbienia w glinie

Data: 6.12.2018
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 52 (sala 56):

grudzień 6, 2018@5:00 pm – 7:30 pm
2018-12-06T17:00:00+01:00
2018-12-06T19:30:00+01:00

Zapraszamy Was do wspólnego szukania wspomnień i historii z Kleciny! Projekt „Tropem gorzkiego cukru – pocztówka z dawnej Kleciny”, zainicjowany przez grupę nieformalną „Klecinianie”,  przypomni historię dawnej małej wsi, której losy w czasie II wojny światowej radykalnie przeobraziły się ze słodkich w gorzkie.

Projekt skierowany jest dla szerokiej grupy odbiorców,  nie tylko mieszkańców osiedla Klecina! W trakcie trwania wszystkich spotkań i warsztatów mieszkańcy będą mogli dzielić się również swoimi najnowszymi historiami, prezentując przy tym swoje materiały, zbiory fotograficzne oraz inne pamiątki.

Zapraszamy 6 grudnia o 17:00 do Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 52 (sala 56) na „Warsztaty plastyczne pod okiem klecińskiego artysty”

Wspólnie utrwalimy nasze osiedle – na malowanych, rysowanych czy tworzonych z zebranych zdjęć, obrazów i wizerunków dawnej Kleciny, pocztówkach oraz lepionej w glinie makiecie! Zapraszamy  na nieodpłatne warsztaty plastyczne z możliwością nauki technik rysunku, malarstwa i rzeźby.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są przez cały okres trwania projektu: telefonicznie pod numerem: 507 325 406 lub mailowo pod adresem: bp47@interia.pl.

Projekt ,,Tropem gorzkiego cukru – pocztówka z dawnej Kleciny” realizowany jest przez nieformalną grupę lokalną KLECINIANIE we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty i Strefa Kultury Wrocław.