12.09.2020 Sobota

wrzesień 12, 2020@11:00 am – 3:00 pm
2020-09-12T11:00:00+02:00
2020-09-12T15:00:00+02:00

Jak sprawić, by zieleń zagościła nie tylko przy naszych ulicach, ale też na balkonach i w mieszkaniach? Odpowiedzi poszukamy z Eweliną Lepką podczas spotkań w ramach projektu „Zielone inspiracje – ogród z pomysłem”!

We wrześniowe weekendy spotykać będziemy się w malowniczym parku przy Jeziorze Pawłowickim. Oprócz osiedlowej integracji czekać tam będzie na nasz bogaty program wydarzeń, które z pewnością obudzą w Was ducha prawdziwych ogrodników!

Ewelina Lepka, Małgorzata Piszczek i Agata Łoś podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem z ogrodnictwa i pielęgnacji roślin. Poradzą, jak walczyć ze szkodnikami i stworzyć dla rośliny najlepszy możliwy dom. Zaprojektujemy na nowo swoje przestrzenie ogrodowe i balkonowe oraz wykonamy własnoręcznie las w słoiku, który pięknie ozdobi każde mieszkanie. Najmłodsi mieszkańcy Pawłowic samodzielnie zbudują domek dla owadów, oczywiście tych przyjaznym naszym roślinom! Spotkamy się również na zielonym pchlim targu, podczas którego wymieniać będziemy się nie tylko sadzonkami, ale też doświadczeniami związanymi z pielęgnacją roślin.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyła będzie plenerowa wystawa malarska studentów i studentek wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na płótnach znajdziemy interpretacje tematyki florystyczno-botanicznej i niejedną inspirację do domowej aranżacji zieleni.

Harmonogram wydarzeń:

12.09 | Park przy Jeziorze Pawłowickim (zbieg ulic Jeziorowej i Sasankowej)

11:00-13:00 Warsztaty „Las w słoiku”. Prowadzenie – Agata Łoś. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Liczba osób ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: zieloneinspiracje.pawlowice@gmail.com

13:00-15:00 Warsztaty „Domek dla owadów”. Prowadzenie – Agata Łoś. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Liczba osób ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: zieloneinspiracje.pawlowice@gmail.com

19.09 | Park przy Jeziorze Pawłowickim (zbieg ulic Jeziorowej i Sasankowej)

Zielony pchli targ i warsztaty projektowania ogrodów.  Szczegóły spotkania TUTAJ

Polub „Zielone inspiracje” na Facebooku

Partnerem projektu jest Rada Osiedla Pawłowice