24.11.2019 Niedziela

listopad 24, 2019@12:00 pm – 1:30 pm
2019-11-24T12:00:00+01:00
2019-11-24T13:30:00+01:00

Czy elementy odzieży mogą być unikatowe? Jak mali projektanci mogą inspirować się dziełami sztuki? Zapraszamy na pierwsze spotkanie nowego cyklu warsztatów dla dzieci i ich opiekunów w Pracowni Komuny Paryskiej 45!

W handlową niedzielę przyjrzymy się produktom spożywczym w niecodzienny malarski sposób. Punktem wyjścia  stanie się dla nas praca „Great Buys”, której głównym elementem jest torba. Wykorzystując wyraziste kolory i bawełniane torby, we wnętrzach których ukryte będą motywy przewodnie ilustracji, pokażemy światu, co dzisiaj warto kupować! Wspólnie zastanowimy się też czym dzisiaj są „świetne zakupy”.

Modna niedziela

To nowy cykl warsztatów rodzinnych w Pracowni Komuny Paryskiej 45. W oparciu o dzieła z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław oraz Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych wyruszymy w podróż po niezwykłym świecie sztuki, wspólnie przygotowując własne projekty w dziedzinie mody. Spotkania będą okazją, by zastanowić się nad wartością słowa „nosić” – odniesiemy go do doświadczania, obcowania ze sztuką, procesu twórczego aż po materialny aspekt wykonywanych przez nas prac. Wykorzystując powstałe realizacje, spróbujemy wspólnie opowiedzieć o Przedmieściu Oławskim!

Działania adresowane są do dzieci w wieku od 5 lat wraz z opiekunami.
Zapisy: pracownia@strefakultury.pl
Liczba uczestników jest ograniczona.

Partnerem cyklu jest Muzeum Współczesne Wrocław.

Warsztaty są częścią projektu „Trójkąt? W modzie” autorstwa Natalia Gołubowska. Poszukując różnorodnych inspiracji wraz z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego i przyjaciółmi Pracowni przygotujemy w 2020 roku niecodzienny pokaz mody.

Więcej informacji o Pracowni Komuny Paryskiej 45 TUTAJ