Login

Register

Login

Register

7.11.2020 Sobota

Mundinova – „W drodze” – koncert premierowy

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 7.11.2020
Godzina: 20:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 25 PLN
Posiadaczom UrbanCard/Nasz Wrocław przysługuje 20% zniżki przy zakupie biletów w kasach stacjonarnych
Miejsce wydarzenia: Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Mirek Emil Koch

Kiedy:
Listopad 7, 2020@8:00 pm – 9:30 pm
2020-11-07T20:00:00+01:00
2020-11-07T21:30:00+01:00

Latem Mundinova zadebiutowała albumem „W drodze”. 7 listopada zespół wystąpi w Imparcie na premierowym koncercie promującym swój krążek pełen ciekawych rozwiązań harmonicznych i przewrotnych zabiegów muzycznych. „W drodze” to nieoczywiste aranżacje z mocno zaznaczonym jazzowym brzmieniem. Zespół porusza się na granicy popu, lounge, world czy etno. Muzycy skutecznie wyrywają się z ram stylistycznej klasyfikacji ‒ dla zespołu najważniejsza jest wolność w dźwiękach i poszerzanie muzycznej wyobraźni.

Krążkiem „W drodze” Mundinova zaprasza nas w niezwykłą podróż przez słowa i dźwięki. Już dwa single promujące album – „Pozytywna” i „Real love” – pokazały, że zespół potrafi nietuzinkowo mieszkać muzyczne smaki. Album to nieoczywiste aranżacje z mocno zaznaczonym jazzowym brzmieniem. 

Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji – komentuje grupa.

Na płytę zespół zaprosił Dariusza Kaliszuka (perkusja, perkusjonalia), Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama) i Justynę Paluch (niektóre teksty na płycie). Na krążku znajdziemy również utwory bez słów z dźwiękami pięknych wokaliz.

Mundinova powstała w 2017 roku we Wrocławiu. Artyści chcieli połączyć sumy wzajemnych inspiracji oraz doświadczeń, aby tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, wrażliwą na słowo i przekaz. Zespół ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ Mundinova zwyciężyła podczas II edycji międzynarodowego Bass&Beat Festivalu w 2018 roku oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku. Każdy z członków zespołu może również pochwalić się indywidualnymi sukcesami oraz współpracą z cenionymi osobowościami kultury i sztuki.

Trzon grupy stanowi trójka doświadczonych artystów: Dorota Kołodziej ‒ wokalistka i aktywna aktorka teatralna, Marzena Cybulka ‒ gitarzystka basowa i kontrabasistka, która ma na swoim koncie współpracę z gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz Michał Wilczyński ‒ gitarzysta ‒ współtwórca takich projektów, jak Zaucha Project czy Młynarski Project.

- Czytaj także

p:33178