2.12.2023 Sobota

Muzyczne podróże Flaminga Molto: Droga na północ

Organizator: PRO MUSICA
Data: 2.12.2023
Godzina: 11:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 105 zł - bilet rodzinny (2+1),miejsca nienumerowane
120 zł - bilet rodzinny (2+2), miejsca nienumerowane
50 zł - bilet dorosły, miejsca nienumerowane
40 zł - bilet dziecko, miejsca nienumerowane
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
grudzień 2, 2023@11:00 am – 12:00 pm
2023-12-02T11:00:00+01:00
2023-12-02T12:00:00+01:00

Muzyczne podróże Flaminga Molto: Droga na północ

skrzypce, flażolet, gitara, perkusja, śpiew

Po cyklu koncertów edukacyjnych „Flaming Molto w Muzykolandii” dzieci po prostu pokochały Molto – wielkiego pluszowego różowego flaminga!!!

W tym sezonie zapraszamy na rodzinne koncerty „Muzyczne podróże Flaminga Molto”.

Pewnego dnia Molto obudził się w dziwnym miejscu, łóżeczko drewniane, okienka małe i chatka jakaś taka zupełnie stara. W tym miejscu instrumentów żadnych nie znalazł, wszystko jednak śpiewało.. a co minutkę pojawiał się pięknie ozdobiony pakunek. O dzieleniu się, obdarowywaniu, życzliwym traktowaniu przy najpiękniejszych melodiach świątecznych znów będziemy uczyć się razem z niefrasobliwym flamingiem.

Spotkanie dzieci z żywą muzyką jest przepięknym momentem, na który wielu z nas dorosłych patrzy z prawdziwym zachwytem. Otwarcie drzwi do zupełnie nowego świata wypełnionego przepięknymi dźwiękami daje ogromną satysfakcję najmłodszym odkrywcom, ich rodzicom, oraz samym artystom, którzy wcielając się w rolę przewodników wprowadzają dzieci w ten magiczny świat.

Drodzy Rodzice – w naszych koncertach kładziemy nacisk na jakość muzyki, ciepły kontakt z dziećmi i wartościowe treści. Poprzez kontakt ze zróżnicowanym repertuarem chcemy nie tylko przybliżyć Waszym dzieciom świat muzyki, ale również skomplikowany świat emocji. Poprzez muzykę oraz fabułę koncertów edukacyjnych chcemy, aby dzieci nauczyły się rozumieć siebie, swoje emocje i motywy swojego postępowania, aby umiały nazwać towarzyszące im emocje. Chcemy pokazać jak muzyka może być łatwym początkiem rozmowy na trudne – zwłaszcza dla małych dzieci – tematy. Koncerty powstają na podstawie metody Lidii Bajkowskiej, autorki książki „Bajka o piosence i nutkach”. Scenariusz spotkania jest opracowany według autorskiego planu ramowego koncertu dla dzieci wypracowanego przez Dominikę Łukasiewicz.

Dominika Łukasiewicz – klarnecistka i pasjonatka wiedzy o muzyce klasycznej, rozwoju emocjonalnym dzieci, sposobach radzenia sobie ze stresem, metodach relaksacji. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2020 w dziedzinie „Popularyzacja muzyki”. W 2017 roku uzyskała certyfikat uczenia metodą Lidii Bajkowskiej, autorki bajki „O piosence i nutkach” oraz prekursorki w dziedzinie prezentowania świata muzycznego dzieciom w Polsce. Przez 5 lat prowadząca audycje umuzykalniające z ramienia Filharmonii Dolnośląskiej oraz Niedzielne Poranki Muzyczne w Jeleniej Górze. W latach 2009-2011 instruktor dziecięcych programów Szkoły Muzycznej Yamaha. Od 2010 roku zatrudniona jako nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze. Od 2021 roku nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Od 2020 roku prezes Stowarzyszenia Artystycznego FIVE UP i twórca programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej