31.10.2020 Sobota

ODWOŁANE „Niemożliwe krzesło” – warsztaty dla dzieci z Joanną Klimą

Organizator: Komitet ds. edukacji grupy roboczej Sympozjum 70/20, Fundacja Ładne Historie, Strefa Kultury Wrocław
Data: 31.10.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B

październik 31, 2020@10:00 am – 11:00 am
2020-10-31T10:00:00+01:00
2020-10-31T11:00:00+01:00

WYDARZENIE ODWOŁANE

W sobotnie przedpołudnie, 31 października, odbędą się rodzinne warsztaty artystyczne z Joanną Klimą, na których uczestnicy porozmawiają o przedmiocie bliskim i znanym każdemu i każdej z nas… krześle! Zarówno takim, z którego korzystamy na co dzień, które jest naszym ulubionym elementem wnętrz, ale też tym, które stało się inspiracją do działania czyli o rzeźbie Tadeusza Kantora (znanej ze skrzyżowania ulic Rzeźniczej i Nowy Świat). To będzie rodzinna interwencja – uczestnicy zamienią krzesła w „rzeźby” symbolizujące ich emocje.

Inspiracją do działania stanie się jeden ze scenariuszy warsztatowych, nawiązujących do Sympozjum Plastycznego Wrocław ‘70 – wydarzenia, które miało doprowadzić m.in. do realizacji w przestrzeni naszego miasta „wybitnych dzieł sztuki”.  Przygotowane przez artystów projekty miały symbolicznie związać ziemie należące przed wojną do Niemiec,  z odbudowującą się Polską. W gigantyczne przedsięwzięcie zaangażowano architektów, urbanistów, robotników oraz lokalne zakłady produkcyjne. Większość pomysłów nie doczekała się realizacji, a samo wydarzenie przez lata obrosło mitami, pozostając ważnym punktem odniesienia dla współczesnego dyskursu artystycznego.

Warsztat przeznaczony jest dla pary – rodzica oraz dziecka w wieku 6–12 lat.

Wstęp jest bezpłatny a link do zapisów znajdziecie TUTAJ.

Z uwagi na aktualne wymogi sanitarne spotkania warsztatowe będą odbywały się z zachowaniem bezpiecznych odległości pomiędzy uczestnikami zajęć. Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej podczas warsztatów, czyli zabranie i noszenie maseczki.

Prowadząca:

Joanna Klima – nauczycielka i aktywistka. Od wielu lat pedagog i warsztatowiec, uwielbia pokazywać swoim uczniom miasto i jego różne płaszczyzny – od historycznej, po mobilną. Kocha swoje osiedle i na Szczepinie stworzyła mieszkańcom przestrzeń do aktywności. Prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina, liderka WBO, lubi patrzeć jak zmienia się jej Szczepin.

O sympozjum:

„Sympozjum Wrocław 70/20. Cyklicznie w Barbarze” to cykl trzech spotkań, rozmów i warsztatów we wrocławskiej Barbarze, poświęconych popularyzacji wiedzy o wydarzeniu wśród trzech grup odbiorców: dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. To również część projektu „Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat później” w ramach którego Fundacja Ładne Historie wraz z partnerami przygotowali pakiet działań edukacyjnych i animacyjnych adresowanych do mieszkanek i mieszkańców Wrocławia.
Pigułka wiedzy, Mapa Sympozjum, Scenariusze działań

Może będziecie zainteresowani również cyklami, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

Więcej informacji o innych działaniach Sympozjum 70/20 do odnalezienia TUTAJ i na stronie sympozjum.