Login

Register

Login

Register

15.08.2021 Niedziela

Non Sola Scripta: Emanuel Bączkowski, ks. Zdzisław Madej

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 15.08.2021
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: Bilety: 20 PLN (normalny)
15 PLN (ulgowy)
Miejsce wydarzenia: kościół św. Krzyża
plac Kościelny 1
50-329 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Emanuel  Bączkowski, fot. mat. pras.

Zdzisław Madej, fot. mat. pras.

Kiedy:
Sierpień 15, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-08-15T19:00:00+02:00
2021-08-15T20:00:00+02:00

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów.

Wrocławski festiwal to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków: najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami. Podczas XXVIII edycji festiwalu usłyszeć będzie można Koncerty odbywają się w niedzielne, wakacyjne wieczory w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Koncert 15 sierpnia:

Emanuel  Bączkowski (organy / organ / Orgel)

Tenor specjalizujący się w repertuarze oratoryjno-kantatowym. Wykonuje dzieła takich kompozytorów jak Bach, Mozart, Bruckner, Schubert czy Haendel. Uczestnik wielu konkursów wokalnych, koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Francji, Austrii oraz Stanach Zjednoczonych), współpracował też z wieloma polskimi orkiestrami, z m.in. Filharmonią Wrocławską czy Sudecką. Współtwórca kwintetu wokalnego „Servi Domni Cantores”, w skład którego wchodzą księża wokaliści z różnych części Polski. Rektor kościoła Św. Marcina we Wrocławiu i duszpasterz Środowisk Twórczych Miasta Wrocławia, gdzie jako ksiądz prowadzi Duszpasterstwo Ludzi Kultury.

Zdzisław Madej (tenor / Tenor)

Organista tytularny Kościoła Środowisk Twórczych w Warszawie. Występuje jako solista i kameralista. Organizator koncertów realizowanych przy współpracy z Filharmonią Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Wielkim Operą Narodową, Operą Kameralną, Teatrem Żydowskim oraz Telewizją Polską. W ramach swoich zagranicznych koncertów występował w najważniejszych rzymskich bazylikach, gdzie wykonał cykl recitali promujących polską muzykę organową takich twórców jak Moniuszko, Nowowiejski, Rączkowski, Wrocławski i Sawa. Od 2004 roku corocznie w sezonie letnim koncertuje na organach im. Jana Pawła II w Bazylice Licheńskiej.

Program:

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata d-moll, BWV 565

Improwizacje wokalne i organowe: Załamanie Jeremiasza na podstawie tekstów z Księgi Jeremiasza

Marian Sawa (1937-2005) – Jutrznia

- Czytaj także

p:38725