27.06.2021 Niedziela

Non Sola Scripta: Halina Frąckowiak, Andrzej Chorosiński, Michał Chorosiński

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 27.06.2021
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: Bilety: 30 PLN (normalny)
20 PLN (ulgowy)
Miejsce wydarzenia: kościół św. Krzyża
plac Kościelny 1
50-329 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Andrzej Chorosiński, fot. mat. pras.

Halina Frąckowiak, fot. mat. pras.

Kiedy:
czerwiec 27, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-06-27T19:00:00+02:00
2021-06-27T20:00:00+02:00

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów.

Wrocławski festiwal to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków: najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami. Podczas XXVIII edycji festiwalu usłyszeć będzie można Koncerty odbywają się w niedzielne, wakacyjne wieczory w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Koncert 27 czerwca:

Andrzej Chorosiński (organy / organ / Orgel)

Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak Katedra Notre Dame w Paryżu, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku. Nagrał ponad 20 płyt, a wydawnictwo zarejestrowane w Bazylice w Licheniu w 2003 roku pokryło się podwójną platyną. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (którego w latach 1993-1999 był rektorem), Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Halina Frąckowiak (śpiew / singing / Singen)

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Należy do najbardziej cenionych gwiazd polskiej piosenki – jej kariera trwa nieprzerwanie od 55 lat. Twórczość Frąckowiak wywodzi się z muzyki rockowej, wszechstronne zainteresowania pozwoliły jej jednak na poszukiwania nowych środków wyrazu także w m.in. soulu czy poezji śpiewanej. Nagrała ponad 20 płyt (w tym 4 złote), wiele recitali telewizyjnych i spektakli muzycznych. Współpracowała z najlepszymi autorami piosenek (Młynarski, Kofta, Geartner, Trzciński, Wołek, Kukulski), nagrywając tak wielkie przeboje jak „Napisz proszę”, „Za mną nie oglądaj się” (z grupą ABC), „Pieśń Geiry”(z zespołem SBB). Cała Polska nuciła z nią „Bądź gotowy dziś do drogi”, ,,Papierowy księżyc” czy „Serca gwiazd”.

Michał Chorosiński (recytacje / recitations / Rezitationen)

Aktor. Współpracował z teatrami w Krakowie, Kaliszu czy Jeleniej Górze, obecnie związany z Teatrem Polskiego we Wrocławiu. W 2001 roku otrzymał Grand Prix na II ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Verba Sacrum” w Poznaniu. Brał udział w licznych polskich filmach (m.in. „Ogniem i mieczem”, „Stara baśń”) oraz serialach („Adam i Ewa”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „M jak miłość”). W 1999 roku wziął udział w filmie poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II „Renesansowy psałterz”.

Program:

Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Improwizacje na temat Święty Boże

Tam, gdzie lekki wieje wiatr

Ty, który wszystko wiesz

Recytacje: Śluby Jana Kazimierza

Wołanie moje

Fryderyk Chopin (1810-1849) – Nokturn f-moll op. 56/1

Panno pszeniczna

Anna już nie mieszka tu

Recytacje: Wiersze Zbigniewa Herberta i Tadeusz Różewicza

Fryderyk Chopin – Nokturn Es-dur op. 9

W Krakowie pada deszcz

Jak pięknie mogłoby być

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) – Fantazja f-moll, KV608

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej