28.07.2019 Niedziela

Program:

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga c-moll, BWV 546
Pieśni:
Tam, gdzie lekki wieje wiatr
– Ty, który wszystko wiesz
– Wołanie moje
– Panno pszeniczna
– Anna już nie mieszka tu
– W Krakowie pada deszcz
– Jak pięknie mogłoby być
Michał Lorenc (*1955) – Ave Maria
Johannes Brahms (1833-1897) – Preludium chorałowe Herzlich tut mich verlangen op. 122 nr 10
Georg Friedrich Händel (1685-1759) – Alleluja z oratorium Mesjasz (transkrypcja organowa: Théodore Dubois)

Leszek Gorecki

Organista w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Prowadzi działalność koncertową, rozwija również zainteresowania kompozytorskie. W latach 2001-2009 był kierownikiem artystycznym Mariackich Wieczorów Kameralnych w Kolegiacie w Koronowie. W 2000 roku uzyskał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Kompozytorów „Musica Sacra” w Częstochowie, otrzymał także nagrodę w Wydziałowym Konkursie Kompozytorskim w Akademii Muzycznej w Warszawie. Odznaczony brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz „Milito pro Christo”. W roku 2016 otrzymał stopień Doktora Sztuk Muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Halina Frąckowiak

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Należy do najbardziej cenionych gwiazd polskiej piosenki – jej kariera trwa nieprzerwanie od 55 lat. Twórczość Frąckowiak wywodzi się z muzyki rockowej, wszechstronne zainteresowania pozwoliły jej jednak na poszukiwania nowych środków wyrazu także w m.in. soulu czy poezji śpiewanej. Nagrała ponad 20 płyt (w tym 4 złote), wiele recitali telewizyjnych i spektakli muzycznych. Współpracowała z najlepszymi autorami piosenek (Młynarski, Kofta, Geartner, Trzciński, Wołek, Kukulski), nagrywając tak wielkie przeboje jak „Napisz proszę”, „Za mną nie oglądaj się” (z grupą ABC), „Pieśń Geiry”(z zespołem SBB). Cała Polska nuciła z nią „Bądź gotowy dziś do drogi”, ,,Papierowy księżyc” czy „Serca gwiazd”.

Michał Chorosiński

Aktor. Współpracował z teatrami w Krakowie, Kaliszu czy Jeleniej Górze, obecnie związany z Teatrem Polskiego we Wrocławiu. W 2001 roku otrzymał Grand Prix na II ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Verba Sacrum” w Poznaniu. Brał udział w licznych polskich filmach (m.in. „Ogniem i mieczem”, „Stara baśń”) oraz serialach („Adam i Ewa”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „M jak miłość”). W 1999 roku wziął udział w filmie poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II „Renesansowy psałterz”.