15.08.2020 Sobota

sierpień 15, 2020@11:00 am – 11:30 pm
2020-08-15T11:00:00+02:00
2020-08-15T23:30:00+02:00

Na co zwrócić uwagę przechodząc ulicą Ukrytą? Gdzie zobaczyć można przedwojenny mural? Jakie tajemnice skrywa ołbińska nekropolia? Co niezwykłego można znaleźć na jednym z osiedlowych podwórek? Rozsiądźcie się wygodnie i oglądajcie uważnie – w czwartym odcinku „Opowieści z osiedli poznamy sekretne życie Ołbina! Premiera odcinka 15 sierpnia.

„Opowieści z osiedli” to prawdziwa sąsiedzka superprodukcja, dzięki której bez wychodzenia z domu odkrywamy sekrety czterech wrocławskich osiedli: Brochowa, Przedmieścia Oławskiego, Ołbina i Kleczkowa. W trakcie 5-odcinkowej serialowej sagi poznajemy najzieleńsze zakątki, najsłynniejsze postaci, najciekawsze historie oraz miejsca nieznane i wyjątkowe. Nigdzie nie znajdziecie tylu lokalnych smaczków!

Po wspólnym buszowaniu w brochowskiej zieleni, wyprawie w przeszłość Przedmieścia Oławskiego i locie nad kleczkowskim gniazdem, przyszła pora na wizytę na kolejnym osiedlu pełnym starych, czynszowych kamienic.

Sekretne życie Ołbina

Osoby które odwiedzają Ołbin pierwszy raz mogą być zaskoczone jego skrajnościami: hałasem, kolorami i zapachami. Mimo, że jest to jedno z najgęściej zaludnionych osiedli we Wrocławiu można znaleźć tam kilka intrygujących, odludnych przestrzeni. I to właśnie te rzadziej odwiedzane, znajdujące się nieco na uboczu miejsca będą tematem kolejnego odcinka „Opowieści z osiedli”!

Szymon opowie nam o historii kilku pięknych budynków stworzonych z myślą o lokatorach z nieco wyższych sfer, zajrzymy też do niezwykłego domku na drzewie i odwiedzimy majestatyczny Budynek Wydziału Architektury PWr. Wisienką na ołbińskim torcie będzie wizyta w tajemniczym podwórkowym ogrodzie, który powstał dzięki współpracy mieszkańców kilku sąsiadujących ze sobą klatek schodowych.

Zdobytą przed ekranem wiedzę koniecznie sprawdźcie później „w realu” i dajcie znać, czy znaleźliście wszystkie osiedlowe miejscówki!

Odcinek 3 dostępny będzie od 15 sierpnia na Facebooku Sąsiadujemy i Youtubie Strefy Kultury Wrocław.

Opowieści z osiedli

Pandemiczna sytuacja zmusiła nas do zmiany planów i ograniczenia w tym roku liczby sąsiedzkich spacerów. Jednak zwiedzać Wrocław można przecież na różne sposoby, dlatego postanowiliśmy zaprezentować Wam podwórkowe historie właśnie w postaci miniserialu „Opowieści z osiedli”, który obejrzeć możecie w dowolnym miejscu i chwili. Odcinki potrwają około 20 minut. W każdym udamy się na wycieczkę po innym osiedlu i w każdym towarzyszył będzie nam inny motyw przewodni.

Program TV

• odcinek 1: „Z kamerą wśród brochowskiej zieleni”
    oglądaj TUTAJ

• odcinek 2: „Dawno temu na Trójkącie”
    oglądaj TUTAJ

• odcinek 3: „Lot na kleczkowskim gniazdem”
    oglądaj TUTAJ

• odcinek 4: „Sekretne życie Ołbina”
    oglądaj od 15 sierpnia

• odcinek 5: „Poszukiwacze zaginionych podwórek”
    oglądaj od 22 sierpnia

Gospodarzem serialu jest wyjątkowy Szymon Maraszewski. Nasz przewodnik jest absolwentem filozofii, autorem książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!”, a także licencjonowanym przewodnikiem, współpracującym z Free Walkative Tour Wrocław. W ramach Sąsiadujemy i „Wrocław – wejście od podwórza” od kilku lat prowadzi nas przez osiedlowe zakątki podczas serii sąsiedzkich i podwórkowych spacerów. Tym razem debiutuje przed kamerą jako prowadzący naszego serialu!

Produkcja wideo: IKONA