Login

Register

Login

Register

30.10.2021 Sobota

Opowieści z osiedli – sezon 2: “Huby nie płaczą” – premiera odcinka

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 30.10.2021
Godzina: 11:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Huby
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Huby_Fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
październik 30, 2021@11:00 am – 11:30 am
2021-10-30T11:00:00+02:00
2021-10-30T11:30:00+02:00

Wycieczka po Hubach w dużej części odbywa się w klimacie urbex! Razem z Szymonem zapraszamy na wizytę w zakładzie kolejowym oraz opuszczonym budynku kotłowni. Zajrzymy też do części miejskiej Hub, aby pozkazać Wam różnorodność architektoniczną, jaką cechuje to osiedle. Przyjrzymy się m.in. architekturze gmachu elitarnego gimnazjum Św. Elżbiety, ale też wyjątkowemu wnętrzu klatki schodowej jednej z kamienic. W sobotę o 11:00 ruszamy w osiedlową podróż i pokażemy Wam, że “Huby nie płaczą”!

Huby nie płaczą

“Huby nie płaczą” to drugi odcinek serialowej superprodukcji “Opowieści z osiedli” – sezon 2, podczas której wraz z Szymonem Maraszewskim poznamy same najciekawsze historie, najbardziej zielone zakątki, najsłynniejsze postaci, miejsca nieznane i wyjątkowe – sekrety trzech wrocławskich osiedli bez wychodzenia z domu! Tym razem zabieramy Was w podróż po osiedlach: Gajowice, Huby oraz Różanka. A na deser czeka odcinek specjalny:  wizyta wśród wyjątkowych miejsc zielonych na każdym z tych osiedli.

Drugi epizod serialu “Opowiesci z osiedli” – sezon 2 możecie obejrzeć na kanale YouTube Strefa Kultury Wrocław lub na Facebooku Sąsiadujemy  oraz na wydarzeniu “Opowieści z osiedli” – sezon 2.

Opowieści z osiedli – sezon 2

W ubiegłym roku chcąc umożliwić Wam bezpieczne poznawanie wrocławskich osiedli w okresie pandemii przygotowaliśmy miniserial, w którym Szymon oprowadzał po Przedmieściu Oławskim, Brochowie, Kleczkowie i Ołbinie. Zachęceni spektakularnym sukcesem tej produkcji i serią propozycji aktorskich dla Szymona  zdecydowaliśmy się na jego kontynuację na osiedlach, które od 2021 roku stały się miejscem naszych sąsiedzkich działań.

Poznajcie z nami Różankę, Huby i Gajowice bez wychodzenie z domu! Jednocześnie bardzo zachęcamy do samodzielnego zapuszczenia się w te rejony, gdzie „Opowieści z osiedli” – sezon 2, mogą być dla Was podstawą do zwiedzania i zbierania informacji o charakterze tych miejsc „w realu” 

Odcinki trwają około 20 minut. W każdym z nich udajemy się na wycieczkę po innym osiedlu i w każdym towarzyszy nam inny motyw przewodni. 

PROGRAM TV 

  • odcinek 1: Z Okno na Gajowice – oglądaj od 23 października | 11:00
  • odcinek 2: Huby nie płaczą – oglądaj od 30 października |11:00
  • odcinek 3: Imię Różanki – oglądaj od 6 listopada |11:00
  • odcinek 4: W pogoni za zielenią – oglądaj od 13 listopada |11:00

Gospodarzem serialu jest wyjątkowy Szymon Maraszewski. Nasz przewodnik jest absolwentem filozofii, autorem książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!”, jest także licencjonowanym przewodnikiem wrocławskim, współpracującym z Free Walkative TOUR Wroclaw. W ramach Sąsiadujemy i „Wrocław – wejście od podwórza” od kilku lat prowadzi nas przez osiedlowe zakątki podczas serii sąsiedzkich i podwórkowych spacerów. Po wyjątkowo udanym debiucie w roku poprzednim, wraca przed kamerę jako prowadzący naszego serialu na specjalne zaproszenie Sąsiadujemy! 

Partnerami cyklu „Opowieści z osiedli” – sezon 2 są: Rada Osiedla Gajowice, Rada Osiedla Huby, Rada Osiedla Karłowice-Różanka oraz Miasto Wrocław.

Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku  “Opowieści z osiedli” – sezon 2

- Czytaj także

p:41725