Login

Register

Login

Register

17.12.2020 Czwartek

Oramics Sound Lab: Avtomat – budowanie kolekcji w Rekordbox

Organizator: Strefa Kultury Wrocław, Oramics
Data: 17.12.2020
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Online dla zapisanych
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Avtomat, fot. Marta Szczepańska

Avtomat, fot. ishootmusic.eu

Kiedy:
Grudzień 17, 2020@5:00 pm – 6:00 pm
2020-12-17T17:00:00+01:00
2020-12-17T18:00:00+01:00

Już 17. grudnia odbędzie się warsztat w sieci z Kajetanem Łukomskim, znanym pod pseudonimem Avtomat, który opowie o najciekawszych funkcjach programu DJ-skiego – Rekordbox!

W dobie cyfrowego DJingu jednym z największych wyzwań dla DJa, jest utrzymywanie uporządkowanej i gotowej do szybkiej pracy w terenie kolekcji muzycznej. Jeśli zajmujemy się graniem w klubach lub na internetowych streamach dosyć często, to gąszcz plików, playlist i folderów szybko staje się dżunglą, w której bardzo trudno jest się odnaleźć i przygotować do kolejnego seta.

Rekordbox

Warsztaty z oprogramowania Rekordbox poruszą tematykę konsekwentnego budowania kolekcji, tagowania plików (tonacjami, gatunkami, użycie funkcji My Tag), co przydaje się grającym zarówno na CDJach, jak i z kontrolera. Porozmawiamy też o kreatywnym użyciu Hot Cues. Wszystkie te udoskonalenia wprowadzone w naszej kolekcji pozwolą zaoszczędzić czas za didżejką, usprawnić selekcję na żywo i skupić się na technicznych aspektach miksu.

Prowadzący: Avtomat

Kajetan Łukomski (Avtomat) – człowiek o zbyt dużej ilości zainteresowań – otwarcie queerowy kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywów Oramics i Ciężki Brokat, jeden ze współzałożycieli Radia Kapitał, ale i projektant graficzny, typograf i ilustrator 3D. Przez ostatnie 11 lat przeszedł niejedną metamorfozę – od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem po trudną do określenia fuzję poszarpanych kompozycji z tradycyjnym śpiewem wielogłosowym w tworzonym wraz z wokalistkami projekcie Pleśni. Ze swoją autorską muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Spring Break, CoCArt, Sputnik czy Tofifest, w niezliczonej ilości klubów, a także tworzył muzykę na potrzeby spektakli teatralnych. W klubie jego ponad 11-letnie doświadczenie na scenie queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.

Twórczość muzyczną Kajetana możecie podejrzeć tutaj: 
www.facebook.com/AvtomatMusic
www.mixcloud.com/Avtomat/
www.residentadvisor.net/dj/avtomat
www.soundcloud.com/avtomatmusic

Zapisy

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Proszę przesłać maila na adres recepcja@strefakultury.pl. Link do wydarzenie zostanie przesłany osobom zapisanym. 

Warsztat jest częścią cyklu Oramics Sound LAB, współorganizowanego przez kolektyw Oramics.

- Czytaj także

p:34927