28.04.2021 Środa

kwiecień 28, 2021@5:00 pm – 6:00 pm
2021-04-28T17:00:00+02:00
2021-04-28T18:00:00+02:00

Klubokawiarnia Recepcja, miejsce Strefy Kultury Wrocław położone na podwórku Ruska 46, zaprasza na kolejny warsztat z cyklu Oramics Sound Lab. To współorganizowany przez stołeczny kolektyw Oramics program, poświęcony edukacji z zakresu tworzenia współczesnej muzyki elektronicznej i didżejingu. Kwietniowe spotkanie, które poprowadzi Paulina Trzeciak, znana pod pseudonimem dogheadsurigeri, zostanie poświęcone właśnie umiejętnościom didżejskim.

Ruszyły zapisy! Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres recepcja@strefakultury.pl

Przygotowanie DJ-setu

Kwietniowy warsztat skupi się  przygotowaniach do grania setów klubowych. Krok po kroku, uczestnicy warsztatów przejdą przez wszystkie etapy – od importowania muzyki do Rekordboxa, poprzez analizę kolekcji, aż po ćwiczenie różnych technik miksowania. Uczestnicy przyjrzą się selekcji numerów, hot/memory cues, loopach i efektach. W centrum ich zainteresowań znajdzie się nowa i poszukująca muzyka elektroniczna, w której specjalizuje się prowadząca. Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych, wszystkie osoby mile widziane!

Spotkanie w sieci

Warsztat odbędzie się w środę, 28. kwietnia, o godzinie 17:00, za pośrednictwem platformy ZOOM. Warsztat jest darmowy, obowiązują zapisy pod adresem recepcja@strefakultury.pl

O prowadzącej:

dogheadsurigeri – didżejka mieszkająca obecnie w Hadze. Współtworzy kolektyw DESTITUTE (fka MESTIÇO), który stara się redefiniować czym jest muzyka i kultura klubowa. Od 2018 roku jest członkinią Oramics – inicjatywy, która aktywnie wspiera udział kobiet, osób niebinarnych i LGBTQ+ na scenie klubowej. Występowała w różnych klubach w całej Polsce i na festiwalach takich jak Tauron Nowa Muzyka Katowice, Open Source Art Festival w Sopocie czy Upper Festival. Można ją było usłyszeć w Londynie (Dalston Superstore), Amsterdamie (De School) czy Bratysławie (Fuga). Jej sety charakteryzują się mieszanką zmian rytmicznych, pociętej zdekonstruowanej muzyki klubowej z trapem, UK bass, abstrakcyjnym techno i elementami EDM. Urodzona pod znakiem rządzonego porywczością i namiętnościami Skorpiona, co przejawia się we wszystkim co robi. Dogheadusrigeri znajdziecie na Facebooku, a jej setów posłuchacie na Soundcloud.

O cyklu:

Warsztaty Oramics Sound LAB są efektem współpracy Klubokawiarni Recepcja ze stołecznym kolektywem Oramics. Kolektyw został zawiązany w 2017 roku, jego celem jest tworzenie platformy wspierającej kobiety, osoby niebinarne i queer na scenie muzyki elektronicznej. Na przestrzeni lat Oramics ewoluowało również w niezależną agencję bookingową, reprezentującą takie artystki jak Mala Herba, Olivia, dogheadsurigeri i Monster.

Cykl warsztatów poświęcony jest nowoczesnym technikom tworzenia muzyki elektronicznej oraz zagadnieniom związanym z DJingiem. Spotkania są darmowe i prowadzone przez członkinie i członków kolektywu Oramics.

#ZameldujSięwRecepcji – online!