Login

Register

Login

Register

1.07.2021 Czwartek

Pełech & Horna Duo – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 1.07.2021
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 PLN - normalne
25 PLN - ulgowe
Miejsce wydarzenia: Impart - scena w podwórku
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. mat. pras.

Kiedy:
Lipiec 1, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-07-01T19:00:00+02:00
2021-07-01T20:00:00+02:00

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi, a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA + / Guitar Masters i Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Artysta koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile. Często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami, takimi jak: Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

W programie koncertu znajdują się m.in:

“Meio do Caminho” – Ulisses Rocha
“Sambalanco” – Celso Machado
“Bolinhas de Quiejo” – Celso Machado
“Sambinha” – Celso Machado
“You” – Pat Metheny (arr. Robert Horna)
“Tell Her You Saw Me” – Pat Metheny
“Fis” – Aziza Mustafa Zadeh (arr. Robert Horna)
“If” – Ralph Towner (arr. Robert Horna)
“Cavatina” – Stanley Myers
“Libertango” – Astor Piazzolla
“Behemian Rhapsody” – Queen
“Spain” – Chick Corea
“Asturias” – Isaac Albeniz

- Czytaj także

p:38331