14.12.2018 Piątek

grudzień 14, 2018@8:00 pm – 9:30 pm
2018-12-14T20:00:00+01:00
2018-12-14T21:30:00+01:00

Gala Gwiazd Polskiego Jazzu – Piotr Schmidt Quartet – „Saxesful” – największe przeboje muzyki jazzowej, najwspanialsi polscy saksofoniści, najlepsze sale koncertowe w Polsce. Piękno sztuki – jazz.

Koncert promujący płytę „Saxesful” a także Tribute to Tomasz Stańko

1 września odbyła się premiera płyty kwartetu Piotra Schmidta – „Saxesful”, na której pojawiła się plejada najbardziej znanych saksofonistów polskiego jazzu. Premierze towarzyszy seria koncertów w całej Polsce, w tym zaplanowany na 14 grudnia koncert we wrocławskim Imparcie.

Wybitny jazzowy trębacz Piotr Schmidt zaprosił do współpracy siedmiu najbardziej znanych i niesamowitych polskich saksofonistów jazzowych – Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Henryka Miśkiewicza, Grzecha Piotrowskiego, Piotra Barona, Macieja Sikałę oraz Adama Wendta.

W skład kwartetu wchodzą: Piotr Schmidt – trąbka, Wojciech Niedziela – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas oraz Krzysztof Gradziuk – perkusja. Dwaj ostatni znani z trio jazzowego – RGG.

Jako gość specjalny, obecny jedynie na koncertach wystąpi Wojciech Myrczek. Wybitny wokalista jazzowy młodego pokolenia, który od trzech lat w ankiecie „Jazz Forum” zajmuje pierwsze miejsce w kategorii „najlepszy jazzowy wokalista roku”.

Gala Gwiazd Polskiego Jazzu we Wrocławiu:

Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon tenorowy
Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy
Grzech Piotrowski – saksofon tenorowy oraz sopranowy
Maciej Sikała – saksofon tenorowy
Adam Wendt – saksofon tenorowy
Wojciech Myrczek – wokal

Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Bilety w cenie 99 PLN oraz  79 PLN już do kupienia w Imparcie oraz na Eventim.pl.

UWAGA – z przyczyn niezależnych od organizatora na koncercie nie pojawi się anonsowany wcześniej Piotr Baron. Za zaistniałą zmianę serdecznie przepraszamy.

Tagi:

ImpartMuzyka