Login

Register

Login

Register

19.06.2018 Wtorek

Praktycy kultury: Praktyczne badania w kulturze ‒ metody, cele, korzyści

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 19.06.2018
Godzina: 16:00
Wstęp: wolny
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
Czerwiec 19, 2018@4:00 pm – 6:30 pm
2018-06-19T16:00:00+02:00
2018-06-19T18:30:00+02:00

Kontynuacja serii warsztatów „Praktycy Kultury” odbędzie się już 19 czerwca w Recepcji – nowej przestrzeni Strefy Kultury Wrocław. Tym razem przyjrzymy się praktycznym aspektom badań sektora ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi, które nie wymagają od organizatorów wielkich nakładów finansowych, jednocześnie umożliwiają im kreowanie i dostosowanie programu do realnych potrzeb odbiorców. Do udziału w warsztacie zaproszeni są twórcy oferty kulturalnej zainteresowani problematyką miejską oraz analizą relacji pomiędzy różnymi podmiotami tworzącymi kulturę miasta.

Celem warsztatu jest omówienie i przetestowanie podstawowych narzędzi badawczych, które mogą być z powodzeniem stosowane w codziennej pracy praktyków kultury. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami „uruchamiania” wiedzy za pomocą prostych badań jakościowych, zwłaszcza w kontekście programowania i współtworzenia działań z wybranymi grupami odbiorców. Wspólnie zastanowimy się, jak tego rodzaju badania mogą przysłużyć się do nawiązywania i wzmacniania relacji z publicznością, poprawy jakości uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach, definiowania problemów w ramach danego procesu lub organizacji, a także wprowadzenia „akcji naprawczych”. Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie omówienie łatwych w użyciu i skutecznych technik badawczych, a także sposobów pracy z wynikami badań, które nie wymagają zatrudniania zewnętrznych ekspertów czy uruchamiania znacznych środków finansowych.  

Warsztaty prowadzone są w języku polskim, a udział w nich jest darmowy po dokonaniu uprzedniej rejestracji na adres e-mail: praktycykultury@strefakultury.pl. Zgłoszenie chęci udziału w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniem wizerunku uczestników w ramach programu „Praktycy Kultury” – [Praktycy Kultury – dane osobowe.] [Zgoda na wykorzystanie wizerunku – Praktycy Kultury].

Więcej TUTAJ

 

- Czytaj także

p:10895