31.01.2019 Czwartek

styczeń 31, 2019@7:00 pm
2019-01-31T19:00:00+01:00
2019-01-31T19:15:00+01:00

Bohaterką pierwszego noworocznego koncertu z cyklu „Przed premierą” będzie Basia Piotrowska. Zaprezentuje swój recital „Tekście wróć”, który jest nostalgiczną tęsknotą za czasami wielkich tekściarzy i przypomnieniem ich twórczości. Składa się on z piosenek z różnych okresów, w różnych stylach muzycznych i w większości w zmienionych aranżacjach.

Przed premierą

Cykl „Przed premierą” to wieczory w Imparcie, podczas których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, mogący niebawem stanowić czołówkę polskiej sceny muzycznej. Gospodarzem spotkań jest wybitny znawca piosenki artystycznej – Bogusław Sobczuk.

Basia Piotrowska

Urodzona 11 grudnia 1995 roku  we Wrocławiu. W dzieciństwie związana  z zespołem wokalno-tanecznym „ZGRAJA” oraz Ośrodkiem Działań Społeczno-Kulturalnych „PIAST”. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia nr 2 we Wrocławiu w klasie gitary. Wokalnie szkoliła się u Katarzyny Mirowskiej. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych, między innymi z Januszem Szromem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Anną Stępniewską Gadt.  Jest studentką V roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz równolegle Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku antropologia literatury, teatru.

Osiągnięcia

Grand Prix 22. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Rybnik 2018, Grand Prix XXIII Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, laureatka 36. Nocnych Spotkań Literacko-Muzycznych we Wrocławiu, II miejsce 43. Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu, II miejsce Konkurs Dobrej Piosenki Częstochowa 2018, I nagroda na 45. Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, I miejsce na Festiwalu Inspiracje-Interpretacje.

Można ją usłyszeć we wrocławskich klubach. W 2017 roku stworzyła swój autorski projekt poświęcony twórczości Elli Fitzgerald. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem, który składa się z jej własnych kompozycji i tekstów.

Tagi: