22.10.2020 Czwartek

2020-10-22T19:00:00+02:00
2020-10-22T20:00:00+02:00

Szanowni Państwo,

w związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 koncert Katarzyny Starosty został odwołany.

Katarzyna Starosta jest pełną energii dwudziestodwulatką. Wokalistka pochodzi z Buku – małego miasteczka w Wielkopolsce. Katarzyna jest tegoroczną absolwentką Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu o profilu wokalno-aktorskim. Aktywnie działa na scenach lokalnych i krajowych – jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali wokalnych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Żydowskiej i Izrealskiej, Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej „FORMA”, a także konkursu wokalnego radia RMF FM.
Oprócz aktorskich form muzycznych świetnie odnajduje się też w muzyce jazzowej, a jej największą inspiracją jest muzyka folkowa i etniczna.

Kompletnie przeciwstawnym kierunkiem rozwoju jest studiowanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na którym uzyskała w tym roku tytuł licencjata handlu i marketingu. Dalszy etap nauki kontynuuje na wydziale Towaroznastwa.

W wolnych chwilach uwielbia górskie spacery i obcowanie z naturą, z której czerpie źródło wewnętrznego spokoju i inspiracji.

Podczas koncertu zabrzmią najbliższe jej duszy utwory klasyków polskiej piosenki, takich jak Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta czy Czesław Niemen.
Przy fortepianie zasiądzie Małgorzata Szczwany.