Login

Register

Login

Register

27.06.2021 Niedziela

Recepcja Dźwięku: Nagrobki – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 27.06.2021
Godzina: 20:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 25 PLN
Miejsce wydarzenia: Ruska 46 - scena przed Klubokawiarnią Recepcja
50-079 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Tomasz Pawluczuk

Kiedy:
Czerwiec 27, 2021@8:00 pm – 9:30 pm
2021-06-27T20:00:00+02:00
2021-06-27T21:30:00+02:00

Wakacyjny cykl koncertów na Ruskiej 46, organizowanych pod wspólnym hasłem Recepcja Dźwięku, zaczniemy w ostatnią niedzielę czerwca. Na scenie przed Klubokawiarnią Recepcja wystąpi duet Nagrobki!

Maciek Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal), to żywe legendy polskiej sceny niezależnej. Na koncie mają szereg świetnie przyjętych albumów i występy na najlepszych polskich festiwalach. Muzyka w ich wykonaniu jest autorską mieszanką gitarowego noise’u, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można się też spodziewać po zespole o tej nazwie, teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu…

Muzycy są często wspierani w studio przez Olo Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka. Zespół tworzy również muzykę do spektakli teatralnych m.in.: “Intro Narodowe” Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika (“Słowo Jakóbie Szeli” w Teatrze Śląskim w Katowicach i “Portret Trumienny” w Teatrze Polskim w Poznaniu), Marcina Libera „Krótka rozmowa ze Śmiercią”, a także do słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu “Koniec Przemocy” Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej. Nagrobki zagrały do tej pory około 150 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Open’er, OFF, Unsound, Spring Break, Tauron Nowa Muzyka). Zespół wystawia również swoje dzieła w galeriach sztuki. Do tej pory prezentował je na pokazach w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Biennale Warszawa.

Nagrobki przyjadą do nas z materiałem z ostatniej płyty, ale nie zabraknie też przebojów, które przyniosły im ogólnokrajowy sukces. Wiemy, że szczególnie upodobali sobie wrocławską publiczność – tym bardziej nie możemy doczekać się ich koncertu pod neonami na Ruskiej 46.

O cyklu:

Recepcja dźwięku to seria letnich, plenerowych koncertów, które odbywają się przed Klubokawiarnią Recepcja, na neonowym podwórku przy ul. Ruskiej 46. W tym roku doświadczymy różnych brzmień; od elektroniki przez hip-hop po elementy surowego gitarowego grania. Latem meldujemy się w Recepcji!

#ZameldujSięwRecepcji

- Czytaj także

p:38198