Login

Register

Login

Register

22.08.2021 Niedziela

Recepcja Dźwięku x ENL: SIKSA – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 22.08.2021
Godzina: 20:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Podwórko, ul. Ruska 46
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Plakat wydarzenia

Kiedy:
sierpień 22, 2021@8:00 pm – 9:00 pm
2021-08-22T20:00:00+02:00
2021-08-22T21:00:00+02:00

Punkowo-performerski duet SIKSA zagra w neonowym podwórku Ruska 46! Koncert jest częścią cyklu Recepcja Dźwięku i wydarzeniem towarzyszącym Europejskiej Nocy Literatury. 

Opisywana jako jeden z najważniejszych muzycznych projektów na polskiej scenie alternatywnej, SIKSA każdym albumem i koncertem udowadnia swoją bezkompromisowość – zarówno tekstową, jak i brzmieniową. Prawdziwe, często dramatyczne historie, wykrzykiwane przez wokalistkę i liderkę zespołu, łączą się tu z surowym i przesterowanym brzmieniem gitary basowej. SIKSA wymyka się gatunkowym szufladkom, wciągając słuchaczy i słuchaczki w wir emocji i wyznań. 

Korzenie SIKSY sięgają 2014 roku – od tamtej pory Alex Freiheit (wokal) i Buri (bas) zagrali razem kilkaset koncertów w Polsce i za granicą i nagrali cztery płyty.  

Ostatni album duetu – Zemsta na Wroga – nagrodzony został Paszportem Polityki “za muzyczne działania, które prowokowały, drażniły, ale wyprzedziły swój czas. Za punkowy krzyk, który stał się artystycznym paliwem dla ulicznych wydarzeń i manifestacji, ale nie przestał być oryginalnym, własnym głosem”. 

Wrocławski koncert będzie bezpłatnym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Literatury, która odbywa się pod hasłem “Po stronie kobiet”. Występ poprzedzi spotkanie z SIKSĄ, organizowane w ramach cyklu #DogrywkiNaWakacjach.  

O cyklu:

Recepcja dźwięku to seria letnich, plenerowych koncertów, które odbywają się przed klubokawiarnią Recepcja, na neonowym podwórku przy ul. Ruskiej 46. W tym roku doświadczymy różnych brzmień; od elektroniki przez hip-hop po elementy surowego gitarowego grania. Latem meldujemy się w Recepcji! 

O SIKSIE: 

SIKSA to artystyczny nielot ze spalonego lasu. Wasza stara przyjaciółka sztuka. Nie jest niczym innym jak zwykłą odmianą zwierząt i niczym innym nie jest jak drżącą odmianą ludzi. Gnębiona wieczną kuleczką niepokoju, ociera łzę przydymioną tapczanim powietrzem i wyrusza wciąż na nowo w podróże CUDOWNE i POŻYTECZNE. Instynkt prowadzi ją przez ulice, a wyboiste języki sprawiły, że poznała zaprawdę smak. A wy i tak niedowierzacie własnym oczom-węgielkom… Wtem! SIKSA cała kłębi się już w dymie! SIKSA zasypia na chwilę, a uśpić SIKSĘ – każdy z nas wie – jest nie lada wyczynem. Spała 7 lat i ani jednej nocy. Więc nie żegnaj się z nią – jeszcze Ci się przyda. 

#ZameldujSięwRecepcji 

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.10.2021

ŻÓŁĆ – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46 A
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
9.11.2021

Dogrywki: WaluśKraksaKryzys – spotkanie z artystą

Barbara, ul. Świdnicka 8b + online Zobacz na mapie
p:39824