12.10.2024 Sobota

RENATA PRZEMYK FEAT. DAGADANA „VERA TO JA” – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 12.10.2024
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 120 zł
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Renata Przemyk feat. DAGADANA fot. mat. prasowe

Renata Przemyk feat. DAGADANA fot. mat. prasowe

Kiedy:
październik 12, 2024@7:00 pm – 8:30 pm
2024-10-12T19:00:00+02:00
2024-10-12T20:30:00+02:00

W październiku w Impart Centrum na scenie spotkają się Renata Przemyk i zespół DAGADANA. Czeka nas uczta muzyczna, w której instrumenty etniczne i biały śpiew będą mieszać się z osiągnięciami technologii.

„Vera to ja” to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej trzynastki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu. Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową, jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii, łącząc świat stary z nowym, jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. – Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością, a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes, ale i własne obserwacje i doświadczenia – mówi Renata Przemyk, autorka projektu.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska, czyli zespół DAGADANA. W swojej twórczości wykorzystują elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki i world music.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej