Login

Register

Login

Register

14.08.2021 Sobota

Sąsiedzki spacer po Ołbinie

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 14.08.2021
Godzina: 11:00
Miejsce wydarzenia: Ołbin
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
sierpień 14, 2021@11:00 am – 1:00 pm
2021-08-14T11:00:00+02:00
2021-08-14T13:00:00+02:00

14 sierpnia wszystkie drogi prowadzą na Ołbin! Razem z dzielnym przewodnikiem Szymonem Maraszewskim sobotę spędzimy na spacerze po tym śródmiejskim osiedlu – szykuje się sporo zabawy dla miłośników historii, architektury i przyrody! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy (brak miejsc).

Wspólnie poczujemy niepowtarzalny klimat i poznamy wiele zaskakujących historii tego osiedla. Odwiedzimy jedną z najpiękniejszych kamienic Wrocławia i zastanowimy się, jakie znaczenie ma w nazwie jednego ze skwerów „skacząca gwiazda”. Wejdziemy do niezwykłego domku na drzewie, które ubarwia jedno z ołbińskich podwórek, zajrzymy też na granicę osiedla, gdzie poszukamy jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc w mieście. Jak zawsze nie zabraknie też wątków przyrodniczych. Szymon opowie nam m.in. o historii znajdującego się niemal w centrum Ołbina Parku Tołpy.

Zakamarki osiedli chcemy pokazać jak największej grupie osób, dlatego do wspólnego spaceru zapraszamy również osoby z niepełnosprawnością słuchu. Wyprawa po Ołbinie tłumaczona będzie na Polski Język Migowy. W formularzu wystarczy określić, czy potrzebujecie tłumaczenia na PJM.

Lista spacerowiczów po Ołbinie jest już zamknięta. Wycieczkę rozpoczniemy punktualnie o godzinie 11:00. Miejsce zbiórki podamy zapisanym spacerowiczom w wiadomości zwrotnej.

Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem spacerów: TUTAJ

Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej podczas wycieczek (np. zabranie i noszenie maseczki), a także zachowanie 1,5-metrowej odległości między spacerowiczami. Wasze zdrowie jest najważniejsze!

Udział w spacerach jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc będzie ograniczona!

Więcej informacji o pozostałych spacerach: TUTAJ

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

- Czytaj także

p:39545