11.06.2023 Niedziela

„SCHOLA LIBERTATIS” – IV Koncert urodzinowy Romana Kołakowskiego

Data: 11.06.2023
Cena biletu: 40 zł (ulgowe), 50 zł (normalne)
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
czerwiec 11, 2023@6:00 pm
2023-06-11T18:00:00+02:00
2023-06-11T18:15:00+02:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na wydarzenie, które będzie okazją, żeby zapoznać się z nieco mniej znanymi satyrycznymi utworami Romana Kołakowskiego. 11 czerwca w Impart Centrum odbędzie się czwarty urodzinowy koncert dedykowany pamięci artysty, podczas którego zaprezentują się wyłonieni dzień wcześniej laureaci ogólnopolskiego konkursu. Całość uświetni występ zaproszonych gości.

„Schola libertatis” jest spotkaniem absolwentów szkoły średniej, których losy potoczyły się bardzo różnie. Jak to w życiu: ktoś osiągnął sukces dzięki swojej pracy, ktoś dzięki  układom towarzyskim, ktoś był zmuszony emigrować, a ktoś po prostu mentalnie zatrzymał się na etapie szkoły średniej i żyje jedynie wspomnieniami. Wspólnym mianownikiem wszystkich byłych uczniów i nauczycieli tejże szkoły jest poczucie humoru i umiejętność patrzenia na świat z przymrużeniem oka.

Dzień wcześniej w Impart Centrum odbędzie się konkurs drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Romana Kołakowskiego, którego zwieńczeniem będzie koncert galowy. 11 czerwca podczas finału  wystąpią laureaci, wykonując utwory, które zgłosili na przesłuchania. Na ten dzień zaplanowano także warsztaty z artystami Teatru Piosenki, które odbędą się w Impart Centrum o godzinie 11:00. Celem wydarzenia jest popularyzacja dorobku Romana Kołakowskiego, promocja uzdolnionej młodzieży, aktywizacja oraz wsparcie i integracja środowiska artystycznego, w szczególności młodych ludzi, wzajemna inspiracja i wymiana umiejętności.

Roman Kołakowski – artysta o wyjątkowej charyzmie i wielu pasjach, które skutecznie łączył w jedno – bez względu na to, czy dawał się poznać jako pieśniarz, kompozytor, dramaturg, scenarzysta, poeta, tłumacz. reżyser, pedagog, czy też menadżer kultury. Był jednym z nielicznych twórców, którzy w tak doskonały i jednocześnie wyrazisty sposób potrafili pięknymi słowami opowiadać o rzeczach prostych, a prostymi słowami – o rzeczach pięknych.

W koncercie wystąpią:

Ewa Dałkowska