14.10.2019 Poniedziałek

październik 14, 2019@7:00 pm – 9:20 pm
2019-10-14T19:00:00+02:00
2019-10-14T21:20:00+02:00

Shirley Valentine chciała zostać stewardessą, poznawać nowych ludzi, zwiedzać obce kraje. Jednak od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina przygotowując obiad, popijając wino i przemawiając do… kuchennej ściany. Znudzona wyznaje:

Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie mam gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? „Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje”. Tylko, że  u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć!

Shirley nie ma dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia… decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, postanawia zacząć wszystko od nowa. „Shirley Valentine” to spektakl terapeutyczny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Doskonały także na poprawę nastroju. Mimo gorzkiej prawdy o życiu, nie sposób przestać się śmiać.

Willy Russell – „Shirley Valentine”

Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia: Ewa Bystrzejewska
Występuje: Krystyna Janda

Jesienią w Imparcie Krystyna Janda zaprezentuje się w trzech różnych wcieleniach. W programie jej wizyty obok „Shirley Valentine” znalazły się także spektakle „Zapiski z wygnania” oraz „Matki i synowie”. Oprócz biletów na pojedyncze przedstawienia przygotowaliśmy dla Państwa również karnety obejmujące wstęp na wszystkie wydarzenia.

Tagi:

Impart