Od: 20.10.2017 Piątek
Do: 22.10.2017 Niedziela

Co się dzieje w mikroGRANTACH w ten weekend

Data: 20.10.2017 - 22.10.2017
Wstęp: wolny

W tym roku jesteśmy już po wszystkich trzech naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a projekty z nich będziemy realizować do końca tego roku. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym, gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Sprawdźcie w jakich inicjatywach, można wziąć udział w ten weekend.

20.10, piątek, o 18.00, Filia MBP nr 7, ul. Suwalska 5
NAKRĘCENI MAŚLICAMI „Pożegnanie lata”

Razem z ekipą z Kolektywu Pomysłów zaprasza na finał Nakręconych - plenerowy pokaz filmowy! Poza animacjami dla dzieci zobaczymy także filmu nadesłane przez mieszkańców i mieszkanki Maślic. Zachęcamy do wspólnego żegnania lata: www.fb.com/kolektywpomyslow/

22.10, niedziela, o 11.15, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego
SĄSIEDZIE! Podejdź do płota…

Mieszkańcy i mieszkanki Karłowic oraz podopieczni Fundacji l’Arche odbyli wspólną pracę nad powstaniem muzyki oraz scenariusza do spektaklu pt. „Nietuzinkowo”. Zapraszamy na premierowy pokaz już w najbliższą niedzielę: www.fb.com/events/

21.10, sobota, od 11 do 14.00
Hokej Street na Strachocinie

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 53 każdy, bez względu na wiek będzie mógł złapać za kij hokejowy i trochę nim pomachać. Jeżeli jeszcze tego nie robiliście, to nic się nie martwcie, bo podczas warsztatów: nauczymy się podstawowej techniki gry kijem, poznamy zasady gry i zaimprowizujemy pierwsze mecze.
Link do mapy: goo.gl/8BAeus

21.10, sobota, Park Południowy, od 13 do 23
Pląsy W Plenerze

Jeżeli kochacie muzykę, taniec i złotą, polską jesień - to robimy projekt dla Was! Chodźcie spędzić z nami przyjemną sobotę na świeżym powietrzu, zapraszamy do Parku Południowego na Pląsy w Plenerze. Zapraszamy na międzypokoleniowy piknik wraz z otwartymi warsztatami tańca tradycyjnego połączonymi z potańcówką.

www.fb.com/events/

22.10, niedziela, od 12 do 14
Story działkowe. Oprowadzanie po ołbińskich ogrodach działkowych ROD Westerplatte

Ołbińskie ogródki działkowe są jednymi z najstarszych zachowanych we Wrocławiu. Ich początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. Od tego czasu często zmieniały się ich nazwy, nadawano im nowe funkcje i znaczenie. Dzisiaj ołbińskie ogrody dzielą się na cztery ROD-y: „Westerplatte”, „Piast”, „Lepsze Jutro” oraz „Zorzę”. Jaka jest genealogia ołbińskich ogrodów? Jak zmieniał się przez lata ich krajobraz i jak wygląda on dzisiaj? Jakie wiążą się z nimi opowieści? Jakie budzą kontrowersje? Na oprowadzanie po ołbińskich ogrodach, podczas którego spotkamy się z działkowcami oraz porozmawiamy o historii i roli działek w dawnym i współczesnym Wrocławiu. Po spacerze spotkamy się na poczęstunku na „Ołbińskim Ogrodzie Otwartym”.

www.facebook.com/events/miastomovie.pl/spacer/