Login

Register

Login

Register

4.12.2020 Piątek

Skalpel – koncert (odwołane)

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 4.12.2020
Godzina: 20:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 70 PLN - I miejsca
55 PLN - II miejsca
Posiadaczom UrbanCard/Nasz Wrocław przysługuje 20% zniżki przy zakupie biletów w kasach stacjonarnych
Miejsce wydarzenia: Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Bartosz Hołoszkiewicz

Kiedy:
Grudzień 4, 2020@8:00 pm – 9:30 pm
2020-12-04T20:00:00+01:00
2020-12-04T21:30:00+01:00

Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i decyzją rządu wspólnie z zespołem Skalpel postanowiliśmy odwołać zaplanowany na 4 grudnia koncert w sali teatralnej Impartu. 

Osoby, które kupiły bilet w kasach Strefy Kultury Wrocław, mogą zwrócić je w miejscach zakupu lub przesłać wyraźne zdjęcie biletów i wypełniony formularz dostępny na tej stronie.

Osoby, które zakupiły bilety on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl, otrzymają zwrot automatycznie. Zwrot środków nastąpi zgodnie z Art. 15zp.

Osoby, które kupiły bilety w serwisie Eventim.pl proszone są o kontakt za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj

Skalpel, ambasadorowie polskiej muzyki, wystąpią w tym roku w rodzinnym Wrocławiu tylko raz. 4 grudnia artyści dadzą w Imparcie wyjątkowy koncert, na którym będzie można usłyszeć przekrojowy materiał z każdego z czterech wydanych przez nich albumów.

Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Nic dziwnego, że ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune, dla których grupa nagrała dwa doskonale przyjęte krążki „Skalpel” i „Konfusion”. Wydawnictwa zaowocowały nominacją do Gilles Peterson Worldwide Award, znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Trzeci krążek „Transit” oznaczał odejście od muzyki opartej na samplach w stronę kompozycji tworzonych przy pomocy wirtualnych instrumentów.

Tegoroczny „Highlight” to kolejny przełom – płyta najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów. A przy tym głos osobny i oryginalny.

- Czytaj także

p:33153