20.01.2019 Niedziela

SocjoPercepcja w Recepcji vol. 4. Migracje zarobkowe kobiet. Emancypacja czy zależność?

Organizator: wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Muzeum Współczesne Wrocław, Recepcja
Data: 20.01.2019
Wstęp: wolny
styczeń 20, 2019@5:00 pm – 7:00 pm
2019-01-20T17:00:00+01:00
2019-01-20T19:00:00+01:00
Gdzie:
Ruska 46
Koszty:
Bez opłat

Przed nami kolejne spotkanie w ramach cyklu SocjoPercepcja w Recepcji, organizowanego przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego,  Muzeum Współczesne Wrocław i Recepcję.  Spotkanie pt. Migracje zarobkowe kobiet. Emancypacja czy zależność? odbędzie się 20 stycznia o godz. 17:00 w Recepcji (podwórko Ruska 46).

W dyskusji prowadzonej przez dr Monikę Wiktorowicz-Sosnowską (Instytut Socjologii, Uniwersytet Wrocławski) wezmą udział: dr Anna Wiatr, socjolożka, dziennikarka, autorka reportaży o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech oraz dr Sylwia Urbańska, socjolożka, badaczka biografii migrantek i ich rodzin (Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski).

Dyskusja będzie skupiać się przede wszystkim na kwestii migracji zarobkowej kobiet opiekujących się za granicą osobami starszymi. Jakie doświadczenia wiążą się z wyjazdem i pracą, o jakich konsekwencjach społecznych i osobistych możemy tutaj mówić? Jak wyglądają relacje opiekunek z podopiecznymi i jak wpływają one na tożsamość i życie migrantek? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania z nami odpowiedzi na te pytania i włączenia się w rozmowę!

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, nie obowiązują zapisy.