9.06.2018 Sobota

Mikrogranty: Spacer architektoniczno-sentymentalny – FOTObiografia Szczepina

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 9.06.2018
Godzina: 14:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Kładka nad ul. Legnicką
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Razem z „Sercem Szczepina” tworzymy FOTObiografię osiedla. Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają lub zamieszkiwali Szczepin, chcą się podzielić wspomnieniami czy wrażeniami o nim, pokazać nam swoje zdjęcia z pierwszych lat budowania się tej części miasta. Wieczorek wspomnień będzie świetną okazją do rozmowy o szczepińskich historiach i his​t​oryjkach.

W czasie otwartego spaceru architektoniczno-sentymentalnego z Joanną Klimą, szczepinanką z urodzenia oraz Krzysztofem Zientalem, historykiem architektury, piewcą powojennego modernizmu, poznamy najciekawsze szczepińskie zakątki, dowiemy się więcej o jego przed- i powojennej historii, wspólnie przejdziemy przez osiedle, by w jednej z klimatycznych blokowych suszarni zjeść najlepsze sąsiedzkie specjały.

Celem projektu jest obudzenie chęci odkrywania tożsamości osiedlowej wśród mieszkańców tego miejsca. Poprzez organizację spotkań seniorów, młodzieży i dzieci wokół fotografii osiedla z lat 70. i 80, warsztatów kolaży tworzonych ze zgromadzonych podczas projektu zdjęć i materiałów wizualnych, spaceru architektoniczno-sentymentalnego przez osiedle oraz sesji fotograficznej mającej na celu odtwarzanie starych kadrów, grupa chce zintegrować różne pokolenia mieszkańców osiedla, pokazać jego historię i zwrócić uwagę na jego walory wizualne oraz użytkowe. Podsumowaniem spotkań będzie wystawa powstałych w czasie warsztatów prac. Ponadto dawne zdjęcia osiedla oraz ich kolaże zostaną wykorzystane do stworzenia zestawu pocztówek „Pozdrowienia ze Szczepina”.

Projekt "FOTObiografia SZCZEPINA. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć" realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław.

Kontakt z organizatorami:
serceszczepina@gmail.com
mikrogranty@strefakultury.pl

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej