24.07.2021 Sobota

Spacer z Panem Kwiaciarzem po Ogrodzie Botanicznym (brak miejsc)

Organizator: Wrocławskie Święto Kwiatów, SKW
Data: 24.07.2021
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Ogród Botaniczny,
Rezerwacja biletów: spacerpoogrodzie.webankieta.pl

Pan Kwiaciarz czyli Filip Marek

Pan Kwiaciarz, fot. Marcin Szczygieł

lipiec 24, 2021@10:30 am – 1:00 pm
2021-07-24T10:30:00+02:00
2021-07-24T13:00:00+02:00
Gdzie:
Sienkiewicza 23
Koszty:
zapisy

Kwiatuszki, choć sezon wakacyjny w pełni, Wasz Pan Kwiaciarz nie próżnuje! Nie dość, że zaprasza na obchody Wrocławskiego Święta Kwiatów, to w dodatku zawrócił z urlopu Akademię Miejskiego Ogrodnika i zaprasza na grasowanie w terenie! W sobotę 24 lipca odkrywać będziemy florę wrocławskiego Ogrodu Botanicznego – będzie to podróż ścieżkami letnich kwiatów i soczystych kolorów.

A teren będzie nie byle jaki – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego to ulubione miejsce wszystkich miłośników i miłośniczek roślin. Lipiec to świetny moment na odkrycie piękna Ogrodu, czyli „żywego muzeum”, a zarazem ośrodka naukowego i dydaktycznego oraz ulubionego miejsca wypoczynku wrocławian i wrocławianek. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce. Podczas wycieczki nie zabraknie też okazji do podpytania Pana Kwiaciarza o roślinne porady!

Zapisy i higiena spaceru

Podczas wycieczki bardzo ważne jest dla nas Wasze bezpieczeństwo, dlatego na spacer obowiązują zapisy. Kwiatuszki, miejsca na sobotni spacer są już zarezerwowane! Jeśli chcesz dopisać się do listy rezerwowej to daj nam znać na maila: barbara@strefakultury.pl. Przed rejestracją zapoznajcie się z regulaminem spaceru (TUTAJ), a 24 lipca zaopatrzcie się w środki ochrony osobistej (np. maseczki). Pamiętajcie także o zachowywaniu 1,5 metrowej odległości między uczestnikami. Wasze zdrowie jest najważniejsze!

Udział w spacerze jest oczywiście bezpłatny, natomiast należy samodzielnie zakupić jednorazowy bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego w kasie lub online (20 zł normalny / 10 zł ulgowy). Liczba miejsc ograniczona.

Więcej o prowadzącym

Oprowadzać będzie oczywiście #PanKwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowych z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów. Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” (w Strefie Kultury Wrocław) oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki („Kwiaty Polski” galeria Dizajn BWA Wrocław, „Salve!” Instytut Dizajnu w Kielcach). Współpracował z najważniejszymi polskimi projektantami mody. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn.

Kwiatuszki – sprawdźcie koniecznie pełny program Wrocławskiego Święta Kwiatów, na które zapraszają Filip Marek i Iwona Kałuża, link do wydarzenia TUTAJ.

A w Barbarze na Akademii Miejskiego Ogrodnika widzimy się już we wrześniu!