24.11.2023 Piątek

Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 24.11.2023
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 90 zł (ulgowy), 110 zł (normalny)
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
listopad 24, 2023@7:00 pm – 8:30 pm
2023-11-24T19:00:00+01:00
2023-11-24T20:30:00+01:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na koncert artystki, która swoim talentem potrafi oczarować słuchaczy w każdym wieku.

Występ Stanisławy Celińskiej z towarzyszącym jej od lat zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na które składają się największe przeboje artystki z ostatnich lat. Utwory te są przesycone miłością, najskrytszymi pragnieniami i tęsknotami, co czyni je niezwykle poruszającymi. Dzięki emocjonalnemu przesłaniu odzwierciedlonemu w poetyckich słowach oraz wspaniałemu zestawieniu nut, koncert daje wytchnienie i skłania do zadumy. Wyjątkowe teksty utworów, które dają ukojenie, spokój i wsparcie oraz składają się na ten niezapomniany koncert, wyszły spod pióra Stanisławy Celińskiej. Za kompozycje i aranżacje, które potrafią zawładnąć wyobraźnią, odpowiedzialny jest Maciej Muraszko.

Skład:

Wojciech Olszewski – fortepian, instrumenty klawiszowe

Kuba Frydrych – gitara

Krzysztof Samela – kontrabas

Julia Muraszko – skrzypce

Jakub Marciniak – saksofon

Janusz Muraszko – akordeon

Maciej Muraszko – perkusja, instrumenty perkusyjne

STANISŁAWA CELIŃSKA

Znakomita i wszechstronna aktorka, uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Jej wyjątkowe i emocjonalne interpretacje, empatia oraz charyzma powodują, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku. I nie bez powodu – na jej płytach każdy znajdzie coś dla siebie.

Jej pierwszy występ jako piosenkarki podczas VII KFPP Opole w 1969 roku przyniósł wyróżnienie za utwór „Ptakom podobni” oraz nagrodę za debiut. Stanisława Celińska była wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zawsze wzbudzała zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości oraz umiejętnościom interpretacyjnym. Jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 roku przeszedł już do klasyki.

Kolejny rozdział wielkich sukcesów muzycznych rozpoczął się od rewelacyjnego wykonania przez Stanisławę Celińską „Atramentowej Rumby” podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009, kiedy to okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą, ponieważ – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim niebanalnym charakterystycznym głosem. Od tego utworu rozpoczęła się współpraca Stanisławy Celińskiej z kompozytorem Maciejem Muraszko, z którym stworzyli nietuzinkowy artystyczny duet.

MACIEJ MURASZKO

Wybitny, niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor, aranżer, producent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Twórcą muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka” – dokument o Marku Hłasce), reklamowych (laureat nagrody TYTANA), muzyki filmowej i teatralnej (m.in.: „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”), a także współczesnej (m.in. Warszawska Jesień, Tryptyk „Wierchy” na 70-ciu perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie). Za muzykę do filmu Wiesława Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”.

Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzyki. Współpracował m.in. z Maciejem Maleńczukiem, Marylą Rodowicz, Małgorzatą Ostrowską Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Górnym, Mieczysławem Szcześniakiem, Zbigniewem Wodeckim, Rudi Schubertem, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą. Ponadto współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej