10.04.2021 Sobota

Tektura i papier: „Gdzie ta wiosna?” – domowe warsztaty rodzinne

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 10.04.2021
Godzina: 11:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: fb.com/barbarakultura
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Katarzyna Bury, fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
kwiecień 10, 2021@11:00 am – 12:00 pm
2021-04-10T11:00:00+02:00
2021-04-10T12:00:00+02:00

Cieplejsze powiewy wiatru jednoznacznie wskazują, że powolnym krokiem nadchodzi wyczekiwana wiosna. Będzie więcej słońca, dobrej energii i z pewnością więcej okazji do wspólnych, rodzinnych działań.

I choć nie uda się spotkać na warsztatach w Barbarze, to nic nie stanie na przeszkodzie, by spędzać wspólne, sobotnie przedpołudnia. Dzięki wysyłkowym pakietom plastycznym, mimo przedłużających się trudności, wciąż najmłodsi bywalcy warsztatów mogą działać twórczo… we własnych domach!

Jak? Katarzyna Bury, twórczyni zajęć, przygotowała specjalne pakiety dla najmłodszych poszukiwaczy wiosny pełne magicznych niespodzianek, które zostaną dostarczone do domów wszystkich uczestników! Pudełka będą zawierać materiały przydatne do stworzenia tekturowych mini makiet imitujących uprawę wiosennych grządek. Tym razem warsztaty będą bazować na wszystkich odcieniach zieleni, intensywnych kolorach kwiatów oraz najprzeróżniejsze faktury wiosennych zapachów, wykorzystując bibułę, kółka, sznurki, tekturki i najzwyklejsze kartki papieru.

Kto wie, być może wśród papierowych pąków dostrzeże ktoś zaspanego motyla? A może na tekturowym skwerku pojawi się plac zabaw dla ślimaka lub przedszkole dla biedronek? I nim się obejrzymy, powstanie całe owadzie miasto!

Jak otrzymać domowy zestaw warsztatowy?

Wystarczy wypełnić formularz i wskazać adres dostawy na terenie Wrocławia. Niezmiennie, pakiety dedykujemy dzieciom w wieku od 4 do 10 lat. Zapisy ruszają 2 kwietnia o godzinie 12:00, TUTAJ. Liczba zestawów jest ograniczona, a rejestracja kończy się we wtorek w samo południe.

Bonus! W sobotę, 10 kwietnia, na głównym profilu Facebook Barbary opublikujemy mini wideo z Kasią Bury w roli głównej, która podpowie, jak wykorzystać materiały pakietowe, a tym z Was którzy nie zdążyli się na nie zapisać, w jaki sposób dołączyć do zabawy samodzielnie!   Zachęcamy do podzielenia się zdjęciami powstałych makiet w mediach społecznościowych Barbary (@barbarakultura).

Zatem do dzieła!

O cyklu

Weekendowe, rodzinne warsztaty artystyczne dla dzieci (4-10 lat) i ich opiekunów. Katarzyna Bury, prowadząca zajęcia, zaprasza rodziny, które wspólnie z dziećmi lubią malować, budować oraz eksperymentować… we własnym domu! W pierwszym semestrze 2021 roku, dzięki starannie przygotowanym pakietom pełnym plastycznych niespodzianek, zaprojektujemy przebrania i kostiumy karnawałowe, stworzymy własną książkę przestrzenną, przeniesiemy się w świat odkrywców i wynalazców, a wiosną chwytając za farby i pędzle spróbujemy złapać wszystkie odcienie zieleni i namalować najpiękniejszą z makiet!

Prowadząca

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury / Tekturowo — psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe zajęcia artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe > www.tekturowo.wordpress.com.

Terminy nadchodzących warsztatów:

10.04 | Gdzie ta wiosna? | zapisy ruszają 2.04 | formularz
8.05 | Niezbędnik wynalazcy | zapisy ruszają 30.04

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej