26.09.2020 Sobota

wrzesień 26, 2020@11:00 am – 3:15 pm
2020-09-26T11:00:00+02:00
2020-09-26T15:15:00+02:00

3,2,1… start! Stacja Barbara wystartowała w międzyplanetarną podróż! W sobotnie przedpołudnie najmłodsi marzyciele wspólnie popatrzą w niebo. Pracując w zespołach rodzinnych namalują przestrzeń kosmiczną, migoczące gwiazdy, a w dodatku każdy uczestnik spotkania będzie miał szansę zaopiekować się jedną wybraną planetą. Być może nawet ktoś zdecyduje się na przeprowadzkę? Prowadząca zajęcia, Kasia Bury, zapowiada budowę modeli kartonowych rakiet kosmicznych, aby po sąsiedzku móc wzajemnie składać sobie wizyty.

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku:

Zapisy na poszczególne warsztaty rozpoczynają się w sobotę poprzedzającą spotkanie o 12:00 na stronie: www.strefakultury.pl/zapisy-barbara. Wstęp bezpłatny.

Z uwagi na aktualne wymogi sanitarne spotkania warsztatowe będą odbywały się przy stolikach z zachowaniem bezpiecznych odległości pomiędzy uczestnikami zajęć. Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej podczas warsztatów, czyli zabranie i noszenie maseczki.

O cyklu:

W sobotnie przedpołudnia będziemy inspirować się sztuką, działać wielkoformatowo, konstruować z tektury i papieru. W ramach jesiennego semestru stworzymy układankę w rozmiarze XXL, sprawdzimy co słychać w przestrzeni kosmicznej i opatentujemy kilka nowych wynalazków. Zerkniemy na świat przez pryzmat odbicia w jesiennych kałużach oraz przygotujemy grudniowe niespodzianki dla dziadków, babć i ulubionych cioć. Jeśli razem z dziećmi lubicie malować, budować, eksperymentować oraz współtworzyć – to wydarzenie jest dla was.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury Tekturowo — psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe zajęcia artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe > www.tekturowo.wordpress.com.

Terminy warsztatów:

12.09 | Układanka XXL | brak miejsc
26.09 | Kosmiczna podróż | zapisy od 19.09
17.10 | Projekty rzeczy codziennych | zapisy od 10.10
21.11 | Podskoki w kaloszach | zapisy od 14.11
12.12 | Zimowy kadr 3D | zapisy od 5.12

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ