16.05.2020 Sobota

maj 16, 2020@11:00 am – 12:00 pm
2020-05-16T11:00:00+02:00
2020-05-16T12:00:00+02:00

Nie możemy spotkać się z Katarzyną Bury i uczestniczyć w wielkoformatowych warsztatach w Barbarze, ale możemy działać w domu!

Rodzinne spotkania z „Tekturą i papierem” przybrały nową formułę: bohaterami nagranych specjalnie na tę okazję filmów instruktażowych będą spotkania z książką i warsztaty domowe. Trzeci już odcinek będzie opublikowany na facebookowej stronie Barbary oraz na wydarzeniu 16 maja o godz. 11:00.

Plac zabaw | odcinek 3

Podczas trzeciego nagrania wideo Kasia zafunduje uczestnikom nieco więcej zabawy. Przedstawi książki przestrzenne, rozkładane, przekładane, ruchome, interaktywne, z dziurami i ze sznurkami. Zdradzi sprawdzone patenty, w jaki sposób podpatrzone w książkach pomysły wykorzystać podczas domowej nudy. W drugiej części spotkania zaprezentuje jak się zabawić na podwórku bez wychodzenia z domu. Brzmi dziwnie?
Z papierem, tekturą i nożyczkami w ręku wszystko jest możliwe! A na koniec wyłowi z księgarni super nowości i dostawi wybrane tytuły w czytelni Barbary.

Więcej o cyklu:

W sobotnie przedpołudnia uczestnicy spotkań online będą inspirować się sztuką, odkrywać nowe sposoby czytania książek, poszukiwać prawdziwego wyglądu Czerwonego Kapturka, bawić się na podwórku bez wychodzenia z domu, a także korzystać z przyspieszonego kursu historii sztuki. Jest to nie lada gratka dla tych, co lubią malować, budować, eksperymentować, wzajemnie się inspirować oraz współtworzyć – dołączcie do nas!

Prowadząca: Katarzyna Bury / Tekturowo – psycholożka, pedagożka i animatorka kultury. Prowadzi wielkoformatowe laboratoria artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury.

4 i 25 kwietnia oraz 16 i 23 maja o 11:00 na profilu Barbary i w wydarzeniu będziemy publikować filmy z cyklu Tektura i papier. Szykujcie się na wyjątkowe wspólne soboty!

Program:
4.04 „Książki do patrzenia”
odcinek 1 | Kasia Bury pokazuje, jak czytać książki obrazkowe dzieciom
25.04 „Od czego zacząć?”
odcinek 2 | Wyjątkowe i doskonałe plastycznie propozycje książkowe dla dzieci
16.05 „Plac zabaw”
odcinek 3 | Antykolorowanki, książki rozkładane i interaktywne + przestrzenne podwórko DIY
23.05 „Sztuka puka”
odcinek 4 | Książki o architekturze, sztuce, dizajnie + zabawa w galerię sztuki