23.03.2019 Sobota

2019-03-23T11:00:00+01:00
2019-03-23T11:15:00+01:00

W ogrodzie Pana Matisse’a

Wiosenne wycinanki. Podczas spotkania warsztatowego obejrzymy wycinane kolaże francuskiego artysty Henriego Matisse’a. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy jest możliwe malowanie nożyczkami? Zainspirowani wiosennymi kolorami, dźwiękami, zapachami, odtworzymy wielkoformatowy ogród Pana Matisse’a.

Cykl wielkoformatowych warsztatów artystycznych „Tektura i papier”

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu weekendowych spotkań rodzinnych. W tym semestrze będziemy poznawać twórczość słynnych artystów i odkrywać tajniki świata mody. Stworzymy podwodny spektakl oraz pojazdy z tektury, a wiosną odwiedzimy wybrane regiony Polski. Zaplanujemy też wyprawę w odległe zakątki świata. Jeśli więc lubicie malować, budować, eksperymentować, wzajemnie się inspirować oraz współtworzyć – dołączcie do działań z rozmachem!

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury / Tekturowo – psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe laboratoria artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe.

www.tekturowo.wordpress.com

Godziny spotkań:

• o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w wieku 4 – 6 lat (spotkania trwają 45 minut);

• o godz. 13.00 zapraszamy dzieci w wieku 6 – 10 lat (czas trwania warsztatów 75 minut).

Spotkania mają formułę warsztatów rodzinnych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Prosimy o przesłanie imienia oraz wieku dziecka na adres (zapisy rozpoczynają się na tydzień przed warsztatami): tekturaipapier@strefakultury.pl.