12.12.2020 Sobota

Tektura i papier: „Zimowy kadr 3D” – domowe warsztaty rodzinne

Data: 12.12.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: online / we własnych domach

grudzień 12, 2020@11:00 am – 3:15 pm
2020-12-12T11:00:00+01:00
2020-12-12T15:15:00+01:00

W grudniowy, magiczny czas zapraszamy do kreatywnej zabawy z „Tekturą i papierem”. Katarzyna Bury, twórczyni warsztatów, przygotowała zestawy domowe, pudełka po brzegi wypełnione kolorowymi materiałami plastycznymi.

To, że tradycyjne, sobotnie spotkanie w Barbarze się nie odbędzie wcale nie znaczy, że nie będziemy działać twórczo wycinając i wyklejając. To akurat, na szczęście, można robić zawsze i wszędzie!

Co najmłodsi znajdą w tekturowym pakunku? – papierki, szmatki, bibułki, tekturki, a nawet niebieską kopertę pełną płatków śniegu! Materiały z całą pewnością przydadzą się do przygotowania niewielkich niespodzianek, którymi to świąteczną porą możecie wraz ze swoimi pociechami obdarować najbliższych i przyjaciół. Kto wie, być może komu z Was uda się skonstruować zimowy domek, stworzyć przestrzenny obrazek do powieszenia na ścianie lub zaprojektować świąteczne kartki z mnóstwem dobrych, ciepłych życzeń. A może nawet ulepicie tekturowego bałwana?

Jak otrzymać domowy zestaw warsztatowy?

Wystarczy wypełnić formularz i wskazać adres dostawy na terenie Wrocławia. Niezmiennie, pakiety dedykujemy dzieciom w wieku od 4 do 10 lat. Zapisy ruszają 4 grudnia o godzinie 12:00, TUTAJ. Liczba zestawów jest ograniczona, a rejestracja kończy się w środę, 9 grudnia w samo południe.

Tematem grudniowych warsztatów miały być „Zimowe kadry 3D”, ale oczywiście zawartość pudełka można wykorzystać w dowolny sposób. Zachęcamy do obserwowania strony Facebook Barbary, już 12 grudnia opublikujemy mini film z Kasią, która to po krótce opowie o zawartości pudełka i zainspiruje Was do zabawy!

O cyklu:

W sobotnie przedpołudnia będziemy inspirować się sztuką, działać wielkoformatowo, konstruować z tektury i papieru. W ramach jesiennego semestru stworzymy układankę w rozmiarze XXL, sprawdzimy co słychać w przestrzeni kosmicznej i opatentujemy kilka nowych wynalazków. Zerkniemy na świat przez pryzmat odbicia w jesiennych kałużach oraz przygotujemy grudniowe niespodzianki dla dziadków, babć i ulubionych cioć. Jeśli razem z dziećmi lubicie malować, budować, eksperymentować oraz współtworzyć – to wydarzenie jest dla was.

Prowadząca

Warsztaty prowadzi Katarzyna Bury Tekturowo — psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe zajęcia artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe > www.tekturowo.wordpress.com.

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ