15.09.2018 Sobota

wrzesień 15, 2018@11:00 am – 3:00 pm
2018-09-15T11:00:00+02:00
2018-09-15T15:00:00+02:00

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl Tektura i papier. Bieżącej edycji przyświeca hasło „Papierowe podróże i eksperymenty. Świat znany i nieznany w wersji 3D”.

Tektura i papier to cykliczne spotkania rodzinne adresowane do dzieci w grupach wiekowych 4–6 lat
oraz 6–10 lat. W wyznaczone sobotnie popołudnia będziemy inspirować się kulturą i sztuką, działać wielkoformatowo oraz konstruować z papieru i tektury. Jeśli lubisz malować, budować, eksperymentować, wzajemnie się inspirować, kooperować oraz współtworzyć – dołącz do nas. Zapraszamy do działań z rozmachem.

Tematem spotkań zaplanowanych na 15 września będą „Dźwięki kolorów”.

Kolor, światło, dźwięk. Rodzinne malowanie na dużych formatach w wersji akustyczno-świetlnej.
Czy można usłyszeć kolor? Czy można zobaczyć dźwięk? Rozpoczynamy kolejny sezon wielkoformatowych rodzinnych działań w Barbarze. Podczas pierwszego wrześniowego spotkania przyjrzymy się naszej wrażliwości na otoczenie wizualne i akustyczne. Przetestujemy instrumenty z różnych stron świata, będzie spora dawka ruchu i zabawy światłem, ale przede wszystkim malowanie na bardzo dużych formatach.

Godziny spotkań:
• o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w wieku 4 – 6 lat (spotkania trwają 45 minut);
• o godz. 13.00 zapraszamy dzieci w wieku 6 – 10 lat (czas trwania warsztatów 75 minut).
Spotkania mają formułę warsztatów rodzinnych. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Prosimy o przesłanie imienia oraz wieku dziecka na adres: tekturaipapier@strefakultury.pl.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury (Tekturowo), psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe warsztaty artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe.  Więcej informacji na temat warsztatów oraz zdjęcia prezentujące ich dotychczasowe efekty znajdują się TUTAJ.