24.11.2018 Sobota

listopad 24, 2018@11:00 am – 3:00 pm
2018-11-24T11:00:00+01:00
2018-11-24T15:00:00+01:00

Architektura od kuchni. Podczas kolejnego spotkania warsztatowego omówimy projekty i realizacje najwyższych budowli świata. Z gazet, papieru, słomek i sznurka stworzymy własne strzeliste konstrukcje.

Architektura współczesna w wydaniu warsztatowym. Najwyższe budynki świata oszałamiały
i fascynowały współczesne im czasy. Przybierały zdumiewające konstrukcje i kształty, wykorzystywały skomplikowane rozwiązania techniczne. Pokonując grawitację, papier, tekturę oraz wszystkie inne niemożliwości, zrealizujemy własne odważne, najśmielsze projekty.

Tektura i papier to cykliczne spotkania rodzinne adresowane połączone z warsztatami. W wyznaczone sobotnie popołudnia Barbara zamienia się w miejsce inspirujące kulturą i sztuką, dające pole do wielkoformatowych działań i konstruowania figur z papieru i tektury. Jeśli lubisz malować, budować, eksperymentować, wzajemnie się inspirować, kooperować oraz współtworzyć, na pewno będziesz się tutaj dobrze bawić.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury (Tekturowo), psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe warsztaty artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe.  Więcej informacji na temat warsztatów oraz zdjęcia prezentujące ich dotychczasowe efekty znajdują się TUTAJ.

Godziny spotkań:
• o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w wieku 4 – 6 lat (spotkania trwają 45 minut);
• o godz. 13.00 zapraszamy dzieci w wieku 6 – 10 lat (czas trwania warsztatów 75 minut).
Spotkania mają formułę warsztatów rodzinnych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Prosimy o przesłanie imienia oraz wieku dziecka na adres: tekturaipapier@strefakultury.pl.