Login

Register

Login

Register

31.07.2021 Sobota

“Trzecioligowy życia król” – spektakl muzyczny

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 31.07.2021
Godzina: 21:30
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 PLN
Miejsce wydarzenia: Impart - scena w podwórku
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Andrzej Czapliński

Kiedy:
Lipiec 31, 2021@9:30 pm – 11:00 pm
2021-07-31T21:30:00+02:00
2021-07-31T23:00:00+02:00

“Trzecioligowy życia król” to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, muzyku i aktorze w jednej osobie, bywalcu rockowych festiwali i znakomitym wodzireju, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia. Główny bohater, w którego wciela się Tomasz Mars, niegdyś marzący o wielkiej karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc imprezy dla bogatych firm. W poczuciu przegranego życia i utraconego czasu rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem, karierą estradową, z wódką, z kobietami, z przemijaniem. Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.

W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują sceniczne show, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy. W jeden weekend – impreza firmowa za gruby szmal, a potem koncert w piwnicznym klubie za dwie stówki. W tle nieubłagany upływ minut, strach przed przemijaniem. Odliczanie do nieuchronnego końca, marzenie o czymś prawdziwym, na serio. Pogoń za prawdziwą miłością, prawdziwą sztuką, zamiast codzienności wypełnionej plastikowym blichtrem dla pijanych biznesmenów.

W tej muzycznej podróży usłyszymy bardzo zróżnicowany stylistycznie materiał muzyczny. Energetyczny rock and roll, disco, punk, nieco psychodelicznych brzmień, a wszystko w rytm pełnych ironii, humoru i poezji tekstów, napisanych specjalnie do tego programu przez Michała Chludzińskiego. Obok piosenek oryginalnych usłyszymy też covery polskich kapel rockowych.

Wrocławska publiczność doskonale zna Tomasza Marsa ze spektaklu „Leningrad” w reżyserii Łukasza Czuja prezentowanego niezmiennie od 11 lat na scenie Impartu – Strefa Kultury Wrocław.

Wykonawcy: Tomasz Mars, Mirosława Żak
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj
Teksty piosenek: Michał Chludziński
Kostiumy: Elżbieta Rokita
Kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka
Produkcja: Anna Owczarek

Zespół muzyczny:
Damian Drzymała / Tomasz Mańkowski (perkusja, klawisz)
Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano),
Michał Sosna (saksofon tenorowy, barytonowy, melodyka),
Marek Henryk Mars (kontrabas, bas)

Czas trwania: 90 min
Pokaz przedpremierowy odbył się 16 sierpnia 2020 r. w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

- Czytaj także

p:38236