25.07.2021 Niedziela

lipiec 25, 2021@12:00 pm – 1:00 pm
2021-07-25T12:00:00+02:00
2021-07-25T13:00:00+02:00

Pełen piosenek, prześmieszny kabaret dla dzieci. Spektakl zmusza widzów do aktywnego uczestnictwa poprzez swoją konstrukcję, piosenki aktorskie i satyryczną formę. Autorzy stworzyli karykatury bohaterów znanych bajek. W spektaklu wykorzystano plan żywy (aktorski), a jako dodatkową atrakcję, wprowadzono krótkie scenki estradowe z użyciem lalek teatralnych (marionetki, muppety).

Baba Jaga obchodzi urodziny – nie powiemy które, bo kobiecie nie wypada wypominać wieku – i z tej okazji organizuje przyjęcie urodzinowe. Niestety Lis przechera (negatywna postać) kradnie panu Bajarzowi magiczny worek z bajkami, co jest przyczyną ogromnego zmieszania i pojawienia się w bajkowym lesie wielu postaci z różnych bajek, które wybierają się z prezentami
na urodzinowy bal do Baby Jagi.

Czy prezenty dotrą do Baby Jagi? Czy Lis Przechera zostanie ukarany? To pytania, ale i zadania dla małych widzów, których aktywne uczestnictwo pomaga w rozwiązywaniu kłopotów bajkowych postaci, a także stanowi edukację poprzez zabawę dotyczącą min. ekologii i higieny osobistej. W spektaklu wykorzystano plan żywy (aktorski), a jako dodatkową atrakcję, wprowadzono krótkie scenki estradowe z użyciem lalek teatralnych (marionetki, muppety).