22.08.2020 Sobota

Mikrogranty: Uzdrowisko Leśnica – warsztaty „Naczynie z uzdrowiska”

Data: 22.08.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: CK Zamek, Plac Świętojański 1, Wrocław

sierpień 22, 2020@11:00 am – 1:00 pm
2020-08-22T11:00:00+02:00
2020-08-22T13:00:00+02:00

W sierpniu zaczynamy miejski turnus na Leśnica, Wrocław! Tego lata zażywamy leczniczych zabiegów dla ciała i umysłu nie w Izerach czy Karkonoszach, ale w samym Wrocławiu! 3-ką lub 10-ką suniemy do samej pętli tramwajowej i po kilkunastu krokach lądujemy w naszym leśnickim uzdrowisku, sobotnie południa spędzając na warsztatach w przyzamkowym parku!

Już 22 sierpnia zapraszamy do strefy zabiegowej na warsztaty ozdabiania ceramicznych kubeczków pod okiem Martyny Zaradkiewicz. Wspólnie stworzymy indywidualne, inspirowane letnim turnusem na Leśnicy naczynia do spożywania leczniczych ziółek i wysokozmineralizowanych wód. Martyna, która od wielu lat prowadzi swoją ceramiczną pracownię „mARTi ceramics” pokaże nam jak na własną rękę zdobić proste naczynia.

Warsztaty odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach!

22.08 | 11:00 – Naczynie z uzdrowiska – warsztaty rysunków naszkliwnych na naczyniach użytkowych, prowadząca: Martyna Zaradkiewicz | regulamin wydarzenia

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy na mailauzdrowiskolesnica@gmail.com

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia , nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Pozostałe działania w ramach projektu:

W sierpniu i wrześniu będziemy sięgać po różne elementy życia leśnickich kuracjuszy. Przed nami warsztaty zdobienia kubków uzdrowiskowych, tworzenia specjalnych uniformów i pachnących szamponów w kostce z lokalnych ziółek. Program uzdrowiskowych wydarzeń uzupełnią historyczny, interaktywny spacer z przewodnikiem i międzypokoleniowa potańcówka na tarasach leśnickiego zamku!

Harmonogram:

29.08 | 11:00 – Uniform uzdrowiskowy – warsztaty zdobienia ubrań sitodrukiem, prowadząca: Zuzanna Tokarska | regulamin wydarzenia

5.09 | 16:00 – Spacer po uzdrowisku – interaktywny spacer historyczno-architektoniczny, prowadzący: Michał Kaczmarek

19.09 | 19:00 – “Koniec turnusu” – finałowy dancing międzypokoleniowy na tarasach Zamku na zakończenie letniego turnusu!

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach!

O innych wydarzeniach w ramach projektu poszukajcie informacji na: https://strefakultury.pl/news/zaczynamy-wakacje-z-uzdrowiskiem-lesnica/

Partnerem projektu jest CK Zamek we Wrocławiu

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty.