Od: 19.09.2020 Sobota
Do: 20.09.2020 Niedziela

Warsztaty Mikrograntów – działamy razem z migrantami i migrantkami

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 19.09.2020 - 20.09.2020
Godzina: 11:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Rezerwacja biletów: 514983007

Kiedy:
wrzesień 19, 2020@11:00 am – wrzesień 20, 2020@3:00 pm
2020-09-19T11:00:00+02:00
2020-09-20T15:00:00+02:00

Przed nami trzecia w tym roku odsłona weekendowego cyklu „Warsztaty Mikrograntów”! 19 i 20 września dowiemy się, jak działać projektowo z migrantami i migrantkami. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

We Wrocławiu stale rośnie liczba osób pochodzących z innych krajów i kultur. Europejskie doświadczenie migracyjne pokazuje, jak ważna jest w integracji styczność i współdziałanie ze społecznością lokalną. Taka, która zapobiegałaby zagrożeniu wykluczenia, ułatwiałaby migrantom i migrantkom odnalezienie się w nowym otoczeniu i poznanie specyfiki jego funkcjonowania. Wrocławianom i wrocławiankom dawała zaś okazję do ich bliższego poznania.

Jak jednak przygotować wydarzenie, które będzie atrakcyjne dla obu stron – dawało migrantom i migrantkom poczucie włączenia w działania oraz pozwalało im na poznanie innych aktywnych mieszkańców i mieszkanek? Jak zachęcić obie te grupy do kontaktu? Co zrobić, aby zaangażować je do wspólnego działania? Czym są pułapki etnoizacji i jak ich unikać?

Prowadzący spotkanie Sofiia Baianova z Fundacji Ukraina oraz Albert Miściorak z Wielokultury Wrocław i WroMigrant podzielą się z swoim doświadczeniem i przybliżą wam najważniejsze zagadnienia z zakresu międzykulturowości i migracji. Wspólnie zastanowicie się, co można zrobić, aby migranci i migrantki poczuli, że są w naszym mieście u siebie.

Na warsztatach porozmawiamy także o sposobach budowania komunikacji włączającej, a także zastanowimy się jakiego rodzaju narzędzia stosować, aby efektywnie docierać do grup zainteresowanych działaniami integracyjnymi. Weekendowe spotkanie będzie też okazją do wykorzystania zdobytej wiedzy w działaniach praktycznych. Wspólnie z prowadzącymi poćwiczycie tworzenie inicjatyw, które mają szanse skutecznie trafić do grupy docelowej

Na zajęcia zapraszamy osoby zainteresowane projektami nastawionymi na integrację oraz edukację w zakresie międzykulturowości i budowania zróżnicowanego społeczeństwa we Wrocławiu.

Warsztaty składają się z 8 godzin zegarowych teorii i praktyki. Spotykamy się 19 i 20 września między 11:00 a 15:00 w Barbara (ul. Świdnicka 8B).

Zapisywać możecie się do 16 września pod adresem: mikrogranty@strefakultury.pl, w temacie wpisując „Warsztaty Mikrograntów”.

Warsztaty prowadzone będą w języku polskim, a udział w nich jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie na warsztaty oznacza jednoczesną zgodę na przetwarzanie danych osobowych opisanej w dokumencie TUTAJ  oraz akceptację regulaminu spotkań TUTAJ 

Prowadzący:

Sofiia Baianova – migrantka z Ukrainy, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim oraz zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  Aktywnie działa na rzecz integracji migrantów i społeczeństwa przyjmującego, zwłaszcza dzieci, koordynuje działania promocyjne mające na celu zwalczanie stereotypów dotyczących migrantów. Tłumaczka języka ukraińskiego i rosyjskiego, specjalistka ds. promocji i PR Fundacji Ukraina.  

Albert Miściorak – absolwent stosunków międzynarodowych i kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych, uczestnik zagranicznych projektów badawczych w Berliner Center for Metropolitan Studies oraz Herder-Institut w Marburgu. Kierownik projektów badawczych oraz społecznych (m.in. pomysłodawca i koordynator projektu Ołbiński Ogród Otwarty). Uczestnik licznych konferencji krajowych i zagranicznych poświęconych problematyce migracji. Obecnie koordynator programu WroMigrant w Zespole Dialogu Międzykulturowego (WCRS).

Do zobaczenia na warsztatach!

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej