26.05.2018 Sobota

Gdzie:
ul. Zachodnia
Polska

26 maja o godzinie 18:00 rozpocznie się pierwszy „Wieczorek Wspomnień”, spotkanie inicjujące projekt „Serca Szczepina” – „FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają lub zamieszkiwali Szczepin, chcą się podzielić wspomnieniami czy wrażeniami o nim, pokazać nam swoje zdjęcia z pierwszych lat budowania się tej części miasta. Wieczorek wspomnień będzie świetną okazją do rozmowy o szczepińskich historiach i hist​oryjkach. Spotykamy się o 18:00 przy Kontenerze E-S-K (Skwer św. Damiana de Veuster przy ul. Zachodniej).

Celem projektu jest obudzenie chęci odkrywania tożsamości osiedlowej wśród mieszkańców tego miejsca. Poprzez organizację spotkań seniorów, młodzieży i dzieci wokół fotografii osiedla z lat 70. i 80, warsztatów kolaży tworzonych ze zgromadzonych podczas projektu zdjęć i materiałów wizualnych, spaceru architektoniczno-sentymentalnego przez osiedle oraz sesji fotograficznej mającej na celu odtwarzanie starych kadrów, grupa chce zintegrować różne pokolenia mieszkańców osiedla, pokazać jego historię i zwrócić uwagę na jego walory wizualne oraz użytkowe. Podsumowaniem spotkań będzie wystawa powstałych w czasie warsztatów prac. Ponadto dawne zdjęcia osiedla oraz ich kolaże zostaną wykorzystane do stworzenia zestawu pocztówek „Pozdrowienia ze Szczepina”.

Więcej informacji: TUTAJ

Projekt „FOTObiografia SZCZEPINA. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć” realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław.

Kontakt z organizatorami:
serceszczepina@gmail.com