Login

Register

Login

Register

20.03.2020 Piątek

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Organizator: Strefa Kultury Wrocław / Urząd Miejski Wrocław / Grupa Kultura Wrocław
Data: 20.03.2020
Godzina: 09:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Plakat WKK

Projekt Jakub Sysło

Kiedy:
Marzec 20, 2020@9:00 am – 9:00 pm
2020-03-20T09:00:00+01:00
2020-03-20T21:00:00+01:00

Wrocławski Kongres Kultury to tworzone przez i dla wrocławskiego środowiska kulturalnego wydarzenie, które jest efektem współpracy strony społecznej, instytucji kultury i samorządu. Ma odpowiadać na potrzeby środowiska, a w efekcie stać się otwartą i dostępną platformą, umożliwiającą wymianę doświadczeń i wiedzy, integrację, edukację, sieciowanie oraz omawianie istotnych zagadnień i zjawisk, także w kontekście kształtowania polityki kulturalnej miasta. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych wrocławską kulturą mieszkańców miasta!

Kongres odbędzie się 20 marca 2020 roku w prowadzonym przez Instytut Grotowskiego Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62-70). Organizatorami wydarzenia są: Grupa Kultura Wrocław, Strefa Kultury Wrocław oraz Urząd Miejski Wrocławia Wroclaw.

Jednym z najważniejszych elementów programu będą wybory do pierwszej Wrocławskiej Rady Kultury. Do kandydowania zapraszamy niezależnych reprezentantów wrocławskiego środowiska kulturalnego: artystów, animatorów, aktywistów i menedżerów, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, organizacji i grup nieformalnych. Wybrane w głosowaniu osoby, podczas trzyletniej kadencji będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych. Będą również brać udział w cyklicznych spotkaniach z Grupą Kultura Wrocław.

Formularze dla kandydatów dostępne na stronie: kongres.kulturawroclaw.pl/jak-kandydowac/. Na listę wyborców dopisać się będzie można od 4 lutego.

Na program Wrocławskiego Kongresu Kultury złożą się także rozmowy w ramach paneli, debat, dyskusji stolikowych i warsztatów z zaproszonymi ekspertami z Wrocławia i Polski oraz część artystyczną. Spotkanie ma przynieść refleksję nad rzeczywistością tworzenia kultury, nawiązując tym samym do otwartej i pełnej szacunku polityki miasta, gdzie różnorodność, partycypacja, transparentność i troska powinny stanowić wartości nadrzędne. Efektem wydarzenia będą postulaty wskazujące możliwe kierunki rozwoju wrocławskiej kultury.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: kongres.kulturawroclaw.pl. Rejestracja otwarta zostanie 4 lutego.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:26901