18.12.2018 Wtorek

grudzień 18, 2018@6:00 pm – 7:00 pm
2018-12-18T18:00:00+01:00
2018-12-18T19:00:00+01:00

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie WroFoto. Tym razem odbędziemy fotograficzną podróż w przestrzeń sprzed tysiąca lat – czyli jak żyli Słowianie i Wikingowie? Tego dowiemy się dzięki zdjęciom Bartka Janiczka (Rekografia), które fotografuje rekonstrukcje historyczne. Autor zdjęciowych opowieści przenosi się do świata z przełomu IX i X wieku, by skrzętnie dokumentować „jak to drzewiej w życiu bywało”. Jego zdjęcia to nie tylko opowieść o żywej lekcji historii, ale także o pasji oraz magii chwili, miejsca i ludzi.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Ze względu na duże zainteresowanie na spotkanie będzie mogło wejść pierwsze 150 osób.

Livestream

Na wydarzeniu na Facebooku będzie możliwość oglądania relacji z wydarzenia.

Czym jest WroFoto

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję. WroFoto to więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani fotografowie. Podczas spotkań przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki swojego warsztatu. Bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych fotografów.

Bartek Janiczek

Urodzony 17 września 1989 roku w Wałbrzychu. Wychowany w Górach Sowich, od 2008 roku mieszkaniec Wrocławia. Ukończył studia na Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2014 prowadzi zajęcia z fotografii, ucząc wrocławskich studentów spojrzenia na świat przez szkło obiektywu. Związany mocno z fotografią muzyczną, reporterską, rekonstrukcyjną i portretową. Jego zdjęcia znalazły się m.in. w magazynie National Geographic Polska czy na okładkach książek. Prywatnie książkoholik, fan planszówek i wiking.