20.07.2024 Sobota

WROsound x urban jungle: 2 dzień (bilet podwórkowy)

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 20.07.2024
Godzina: 18:30
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 60 zł
Miejsce wydarzenia: podwórko Impartu, Mazowiecka 17
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
lipiec 20, 2024@6:30 pm – 10:30 pm
2024-07-20T18:30:00+02:00
2024-07-20T22:30:00+02:00

Bilet podwórkowy to specjalna oferta dla lokalnych patriotów, którzy chcą wziąć udział wyłącznie w koncertach odbywających się na scenie „Tak Brzmi Wrocław”.

Line-up 20.07: Pola Chobot & Adam Baran, imasleep, Marek Niedzielski

Afterparty: Jeszcze & naked relaxing

***

WROsound to letni festiwal muzyczny, który co roku zamienia zielony plac przed wrocławskim Impartem w miejską dżunglę. Na uczestników czekają dwie sceny – w tym jedna pod hasłem „Tak Brzmi Wrocław” w całości poświęcona lokalnym artystom.

Hasło „urban jungle” symbolizuje przestrzeń, w której odbywa się wydarzenie, ale także oryginalne wybory muzyczne, które tą przestrzeń wypełniają. Na scenach WROsoundu jest miejsce na dobry rap, jazzowe eksperymenty, intrygujący trip-hop, wysmakowaną elektronikę, różne odmiany alternatywy i songwriterów z unikalnym przekazem. Do tej pory wystąpili m.in.: Michael Kiwanuka, SOHN, Tricky, Katy B, Dub FX, HVOB, Sokół, Zdechły Osa, Brodka, Kamp!, Król, Bluszcz, Syny, Baasch i Rysy.

Z hasłem festiwalu związana jest również postać człowieka-gołębia (króla każdej miejskiej dżungli), który został oficjalną maskotką festiwalu i pojawia się zarówno na materiałach promocyjnych wydarzenia, jak i na samym festiwalu jako animator publiczności

Organizatorom ze Strefy Kultury Wrocław zależy nie tylko na dobrej muzyce i zabawie. Wraz z odpowiedzialnymi partnerami starają się także wdrażać metodę less waste w organizacji i realizacji wydarzenia m.in.: ograniczają druki do minimum, oddają materiały reklamowe do upcyclingu, polewają darmową kranówkę, sadzą zielonej scenografii lub budują ją po prostu ze śmieci, jeżdżą bezemisyjnymi autami, wspierają zrównoważony transport, ograniczają plastik i sadzą lasy. Festiwal z każdą edycją staje się również bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością oraz specjalnymi potrzebami.

W 2024 roku w dniach 19-20 lipca festiwal WROsound będzie świętował 15 lat istnienia. Będą powroty, premiery i niespodzianki, a na scenie nawet jubilat, który również będzie celebrować 15 lat pewnego albumu.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej