Login

Register

Login

Register

29.07.2021 Czwartek

Zawartko/Piasecki feat. Tomasz Wendt – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 29.07.2021
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 PLN - normalne
25 PLN - ulgowe
Miejsce wydarzenia: Impart - scena w podwórku
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Aneta Wójcik

Kiedy:
Lipiec 29, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-07-29T19:00:00+02:00
2021-07-29T20:00:00+02:00

Najnowszy projekt stworzony przez duet Zawartko/Piasecki oraz Tomasza Wendta jest swoistą kompilacją utworów z autorskich płyt, jazzowych improwizacji, etnicznych brzmień, impresji na temat natury, połączeniem minimalizmu z mocnym, emocjonalnym przekazem. Projekt niesie głęboką treść pozamuzyczną, jest oparty na niuansach i porusza subtelną wrażliwością.

Zespół wystąpi w składzie:
Magdalena Zawartko – wokal
Tomasz Wendt – saksofon
Grzegorz Piasecki – kontrabas

Magdalena Zawartko – wokalistka, improwizatorka, rozmiłowana w muzyce etnicznej. Nie lubi klasyfikować swojego głosu, eksperymentuje z jego brzmieniem i odkrywa nowe kolory czerpiąc inspiracje dzięki dalekim podróżom. Swobodne posługiwanie się improwizacją sprawia, że może wyrażać siebie na wiele sposobów. Jej autorski projekt Zawartko/Piasecki “Leć głosie” reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej WARTO 2016. Magdalena Zawartko współpracowała i nagrywała z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in.: Billym Harperem, Billym Hartem, Leszkiem Możdżerem, Dariuszem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalnym, kierunek wokalno-aktorski. Na co dzień pracuje w rodzimej Akademii, Studium Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Młodzieżowej Akademii Musicalowej, której jest pomysłodawcą.

Grzegorz Piasecki – kontrabasista i gitarzysta basowy związany z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w dziedzinie muzyki za wybitne osiągnięcia w roku 2013. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na prestiżowych polskich i międzynarodowych festiwalach jazzowych (m.in.: Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Contest Azoty Tarnów i inne). Zdobywca Fryderyka 2017 za Jazzowy Debiut Fonograficzny za płytę Tomasz Wendt Trio & Atom String Quartet “Behind The Strings”.

Współpracuje ze znakomitymi muzykami w Polsce i za granicą, m.in.: Piotrem Wojtasikiem, Leszkiem Możdżerem, Markiem Bernsteinem, Mackiem Goldsburym czy Piotrem Damasiewiczem.

Współtworzy projekt Zawartko/Piasecki “Leć głosie”, który otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej) oraz reprezentował Europejską Stolicę Kultury 2016.

Tomasz Wendt – pierwsza autorska płyta saksofonisty „Tomasz Wendt Trio & Atom String Quartet Behind the Strings” zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Jazzowego Debiutu Fonograficznego. W listopadzie 2019 roku na rynku pojawił się kolejny album z muzyką autorską: „Tomasz Wendt Chapter B”. Tomasz jest laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Saksofonista ma w swoim dorobku współpracę z wieloma wybitnymi artystami z muzycznego świata do których należą m.in.: Grzegorz Nagórski, Piotr Wojtasik, Mateusz Smoczyński, Jan Smoczyński, Joachim Mencel, Michał Miśkiewicz, Rafał Sarnecki, Artur Lesicki, Kuba Stankiewicz, Urszula Dudziak, Eric Allen (USA), Dean Brown (USA). Tomasz Wendt koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu, Norwegii, Niemczech, Mołdawii, Hiszpanii, we Włoszech, na Łotwie, Węgrzech, Ukrainie.

- Czytaj także

p:38334